Mi történt a laptopok világában?
A számítástechnika világa már jó ideje döglődik, csak parasztvakítás folyik. Egyre jobban leterhelik a gépeket az op-rendszer segítségével, hogy erősebb gépre legyen szükséged. Tudod mire képes pl: az XP, egy kétmagos gépen? Eldobnád az agyad! A win10 elmehet a p.csába a négymagos géppel együtt! Ez kb a Pentium 4-es Hyper Threading óta kezdődött. Most viszont már a technika is elakadt, már nem tudnak hová fejleszteni.
Ez a többmagos technika bedobása is egy vicc! Tudtad hogy már a 386-osokat is lehetett co-processzorral kapni? (Weitek) A DOS is ismerte!
EMM386
UMB használatot biztosít (kiterjesztett memória).(A confyg.sys fájlban használható az EMM386 bővített memória-támogatás be- és kikapcsolására)
EMM386 [ON | OFF | AUTO] [W=ON | W=OFF]
ON Az EMM386.EXE illesztőprogram aktiválása vagy
OFF felfüggesztése,
AUTO automatikus módba állítása.
W=ON A Weitek koprocesszor-támogatás bekapcsolása.
W=OFF A Weitek koprocesszor-támogatás kikapcsolása.
#2: A 386-os gépeknél a coprocesszor az a lebegőpontos egység (FPU) volt, ami 486 DX-től kezdve már be van építve a CPU-ba. A coproci NEM egy második, teljes értékű processzor volt.
A többi az igaz. Míg régen a 486 időszakban a programozók igyekeztek mindent takarékosan megoldani és a hardverből a maximumot kihozni, addig ma a bloatware a jellemző és az erőforrások pazarlása. Ezért van az, hogy ugyanazokhoz a mindennapi feladatokhoz, amihez 15 éve elég volt egy mag és 512MB Ram, azokhoz ma a két mag és a 2GB Ram sem elég.
#: A pc korszak kezdetén és úgy egyébként a személyi számítógépek javánál így volt megoldva a dolog: Volt egy központi logikai egység(ma ALU) és segédprocesszorok mint grafikus, lebegőpontos műveleteket végző matematikai segédprocesszor(FPU). Már viszont a helyzet változott, ezek javarészt a cpu mag részét képezik, a kisebb csíkszélesség lehetővé tette ezek integrálását és így a részegységek közötti kommunikáció felgyorsítását. Ma már nem nevezzük cpu-nak a logikai egységet, innen jön a "virtuális" mag elnevezés, ami ugyan baromság, de beleivódott a köztudatba. Az erőforrásokkal viszont tényleg pazarlóan bánnak, de ennek a oka egyrészt a programozó nemtörődömség, meg sok egyéb mellett a megnövekedett igények kiszolgálása:
A 386-586 korszakban egyáltalán nem volt természetes az internet, a vírusok, sok egyébről nem is beszélve. Már a win Xp is jelentősen lassult ha minden, ma már természetesnek számító segédprogramot felraktál.
Kérdező: EZ picit túlmegy a kereten, de szerintem ebben a kategóriában érdemes:
Nagyon muszály laptop? Az egyetlen érv ami mellette szól az a hordozhatóság, minden másban jobb a PC.
A kérdésre: a laptopok folyamatosan fejlődnek. Az i3 processzor is erősebb lett, jobban elterjedtek az SSD-k, fejlődtek az integrált grafikus egységek és még egy rakás olyan dolgot fejlesztettek, amiket fel se tüntetnek a specifikációkban. Pl. vékonyabb lett, halkabb lett a hűtés...
Visszatérve a kérdésre: a legolcsóbb gépek, amikért ma pénzt érdemes adni:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!