Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit érne ez a számítógép?

Mennyit érne ez a számítógép?

Figyelt kérdés

Eladnám a PC-met.


- Intel Dual Core 2,8 GHz processzor

- 4 GB DDR2 RAM

- 500 GB HDD

- MSI AMD Radeon 512 MB-os videokártya

- E-MU dupla DSP chip-es (belső) stúdióhangkártya (zenélésre használtam a gépet)

- Chieftec 500W-os tápegység

- Pioneer DVD-író.


Szerintetek nagyjából (és reálisan) mennyit lehetne egy ilyen gépért elkérni? Tény, hogy nem mai darab már. Én olyan 20-30.000 Ft körülire gondoltam.



2018. aug. 7. 10:53
 1/3 A kérdező kommentje:
Tény, hogy játékra nem a legjobb, bár egy War Thunder-t még mindig akadás nélkül viszi. :D Zeneszerkesztésre vagy minőségi zenehallgatásra még most is jó. Csak ugye már vettem egy újabb gépet.
2018. aug. 7. 10:55
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

Az Intel Dual Core NEM egy processzor, hanem egy processzor család, ami kb 300 processzort foglal magában.

[link]

Ebből a listából pontosan melyik van neked? Mert pont a lényeget, a dual core utáni betű(ke)t és számokat hagytad le, és bizony akár 10-15e-s különbség is lehet köztük, de ha akarod, akkor számoljuk a legolcsóbb, kb 3 ezer forintossal, gondolom jó lesz.


Videokártya ismételten. Kit érdekel hogy hány MB/GB-os? A pontos típus kell itt is, mert ekkora memóriával szereltből van kb 50 féle, szintén más árakkal. Hogy egy példát mondjak, van GT710 1gb, ami kb 4 ezret ha ér, meg van HD 7850 1GB is, ami meg használtan megy 17e körül. Itt a legolcsóbbak kb 2500-3000Ft, akkor megint lehet azzal számolni gondolom.


Milyen chieftec táp? iArena? Smart? CTG? chieftecből van elmegy és hulladék kategória is, megint a pontos típust hagytad le.


Ram hogy van? 1x4GB? 2x2GB? 4x1GB? 800MHz-es(ek) legalább? Mennyi hely van a lapon, hogy lehet bővíteni a ramokat, ha valaki kevesli vagy van otthon neki DDR2 ramja?


Alaplap pontos neve nem ártana, már ha egyáltalán benne van az árban (processzor foglalat és ram közt van ráírva nagy betűkkel), mert ez meghatározza, mennyi rammal lehet még bővíteni, vagy milyen más processzorra lehet cserélni a mostanit (amiről meg nem tudunk kb semmit).


Gépház van hozzá?


Ilyen felemás, pontos információk nélküli állapotban 15 ezret mondanék.


Ha tényleg el akarod adni, akkor egy normális vevő kapásból azokra fog rákérdezni, amiket te most kihagytál.

Amennyiben nem tudod megnézni vagy nem tudod hol keresd a szükséges infókat, AIDA64 listázza a gép alkatrészeit, onnan ki lehet írni mindent.

2018. aug. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem fölösleges ennyire kiakadni a részletek hiányán. Ezért már ránézésre is 15 a plafon.
2018. aug. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!