Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » OEM számítógép frissítése?

OEM számítógép frissítése?

Figyelt kérdés

Vettem 2 hete olcsón egy számítógépet, amit a Fujitsu Siemens gyártott 2008-ban, és az ESPRIMO P5625 nevet viseli.

Adatok:

Alaplap: OEM alaplap

Táp: 350W-os OEM tápegység

Merevlemez: Samsung HD252HJ (Utólag vett, mert a PC használtan lett véve, és nem volt benne HDD)

Optikai meghajtó: LG GSA-H60N

RAM: 2 GB DDR2 RAM 800 MhZ-en

Processzor: AMD Athlon 64 x2 Dual-Core 2.3 GhZ

Videokártya: Alaplapra integrált, NVIDIA GeForce 9200 512 MB

Operációs rendszer: Windows 7 Home Premium x86


Ezt szeretném hardver szempontjából frissíteni, viszont nem tudom, a tápegység kihajtja-e, ami beépített OEM, mint az alaplap. Ezek lennének az új alkatrészek


RAM: 8 GB DDR2 800 MhZ-en

Videokártya: NVIDIA GTX 750 Ti (Dedikált)


2018. aug. 7. 07:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Alapjában véve ha az a 350w tényleg 350w akkor akár elég is lehetne. De tekintve hogy az előre összerakott gépekben gagyi táp szokott lenni, továbbá 10 éves, már valószínűleg el van öregedve, sok védelmi funkció hiányzik belőle, a kondik is lehet hogy száradnak már ki, én inkább kicserélném. A 750TI már nem egy rossz kártya, viszont ha annak az energiaigénye miatt füstöl el a táp és netalántán viszi magával a többi hardvert...jobb nyugodtan aludni
2018. aug. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Régi gép, ráadásul FU-SI, ami gyatra minőség. Ha valami normális táp (pl Delta) van benne, akkor elég lesz a 350W.

Viszont pl nem tuti, hogy viszi a 8GB RAM-ot, lehet, hogy 4GB a max neki.

Ha a tápot mégis cserélni kell, nézd meg, hogy egyáltalán szabványos ATX táp-e, mert brand gépeknél az sem biztos.

2018. aug. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!