Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD-SSD csere, a recovery DVD...

HDD-SSD csere, a recovery DVD miért nem települ fel?

Figyelt kérdés

Egy Lenovo netbookban a 250-es HDD helyére 500-as SSD kerülne, viszont a recovery DVD nem akar felugrani az SSD-re, visszadobja valami olyasmivel, hogy nincsenek meg a partíciók.


Egyáltalán egy HDD-re készült recovery-t fel lehet rakni SSD-re?



2018. júl. 29. 17:42
 1/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem : Először a recoverit kellene felrakni, és aztán az operációs rendszert, mivel a recoverik szeretnek az első partición lenni, vagy a másik módszer a teljes hdd klónozása (tehát ha nem szeretnél tiszta telepitést akkor a régi hdd-t klónozd át az SSD-re - igy a hdd-n lévő recoverinek is át kell mennie - erre van egy csomó program google hdd klónozás : [link] )


Sok sikert. Üdv.

2018. júl. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csak a második módszer tűnik életképesnek. Ha kézzel megcsináltam a partíciókat akkor se tetszett neki. Vajon, ha megpusztult volna a vinyó, mit lehetett volna kezdeni? A kimentett DVD-vel ugyanis semmit. Próbáltam letölteni egy Win7 telepítőt, de nem engedte, kérte a telepítőkódot, amit elküldött azzal az üzenettel, hogy ez egy géphez adott kód, erre nem fogom letölteni úgy a kopasz oprendszer-telepítőt ahogy a win10-hez sikerült,és elfogadott. Érdekes...


Úgyhogy, most éppen takarítok és keresek valami normális átmásolóprogramot.

2018. júl. 30. 12:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Erre a célra a clonezilla-t ajánlanám. Egyszerű, és nem csak "fekete ablakos" felülete van.
2018. júl. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem tudom, hogy a Lenovóknál hogyan működnek a rekoveri telepitések, de általánosságban a következő képen kellene nekik működni :


1. Beteszed a rekoveri DVD-t és elinditod róla a gépet, a DVD-n lévő rekoveri program pediglen szépen elkésziti a particiókat, majd szépen fel is másolja a megfelelő adatokat az elkészitette particióra. (Persze ehhez teljesen szűz - partició mentes hdd kell)


Sok sikert.

üdv.

2018. júl. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is azt hittem, hogy logikusan berakom a kopasz SSD-t és visszanyalja a recovery DVD-ről, de nem. Pont ez az amit nem akar megcsinálni. Vagy csak az SSD-re rinyálna? (sajna nincs üres HDD-m próbára.)
2018. júl. 31. 12:17
 6/6 A kérdező kommentje:
Anno a ghost-al így pakolgattam keresztbe-kasul mindent, sose volt vele gond.
2018. júl. 31. 12:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!