Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 10-ről miért váltanak...

Windows 10-ről miért váltanak vissza Windows 7-re 8.1-re Linuxra?


2018. júl. 3. 19:13
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

hát sztem tényleg elég sok idegesítő probléma van win10-el


főleg ez az önálló élet, amit él, és elég feltűnően.


folyton frisstigeti a drivereket, ahogy neki tetszik, mindegy hogy teljesen használhatatlanná teszi azt a részegységet, amit éppen megbabrál


legnagyobb vicc része, hogy még azt se tudták megbizhatóan megoldani, hogy naponta változzon a háttérkép. Miközben tonnaszámra bányássza az adatot a felhasználóról. Ugy látszik az fontosabb nekik.

2018. júl. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Eleve utalom, hogy a defender elkezdte torolgetni a lopott cuccokat. Ment vissza a win7
2018. júl. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Azon gondolkodtam vissza állok win 7-re, és ha megszűnik 2020-ban, akkor váltok 8.1-re, és ha az is megszűnik 2023-ban, akkor megyek Ubuntura.


Tele van mindennel a gépem játékokkal appokkal stb, amit én sose használok, meg tele van a start menü reklámokkal.

CPU-RAM sokszor 90-100%-k, pedig van 8 GB RAM.

2018. júl. 3. 19:30
 4/14 A kérdező kommentje:
# 2: Nekem is törölt már le programot a Defender meg filmet is.
2018. júl. 3. 19:32
 5/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sok oka van ennek.


1. Megbízhatatlan, főleg frissítés terén.

Legutóbb a tavaly őszi frissítőcsomag tette be végleg a kaput. Direkt beállítottam, hogy nem kérem most, majd csak 180 nap múlva (házirend). Erre mikor kapcsolnám ki a gépet, hát nem elkezdi felpakolni a drága? Ezt még túléltem volna, viszont frissítés után hol 15mp volt a boot, hol 5 perc. A start menü csak minden második indításnál működött, és semmi nem segített rajta. Az időjárás élő csempéje pedig még a frissítés előtt beadta a kulcsot.


2. Kompatibilitás.

Sokat játszom régebbi játékokkal, amiknek még DirectX 9, vagy épp 8.1 kell. Ezeket 10 alatt életre kelteni lehetetlen, vagy annyi szenvedés, amennyit nekem nem ér az egész. Inkább lemondok a "csodálatos" DX12 támogatásról, és maradok régebbi rendszeren. Ezen felül külön öröm volt, mikor egyszer közölte velem a Windows, hogy szerinte a Windows Store nem kompatibilis a rendszerrel.


3. Telemetria.

Eleve már azt sem szeretem, ha ilyenekre pazarolja a gép az erőforrásokat. Ha hiba van, és arról jelez, azzal nincs bajom, mert így a fejlesztők tudnak javítani a dolgon, ha tömeges a hiba. Ellenben az, hogy ez konkrétan mindent gyűjt, és hivatalosan csak trükközések árán lehet kikapcsolni, kissé sok. Mondják páran, hogy hát ingyen frissítettél, de az az ingyen azt jelentette, hogy az adataiddal fizetsz. Kérdem én. Ha bemegyek az M$-hez ezzel a szöveggel, visszafizetik nekem a számlás W10 árát? Esetleg csak nekem kiszedik a telemetriát? Kétlem.


4. Bloatware.

Szerettem anno a tuningolt XP-ket, a kedvencem a Reborn, illetve a Daytona volt. Teli volt hasznos programokkal, frissítésekkel, módosításokkal. Most ha felrakok egy 10-et, a legtöbb extra amit kapok, az a kiirthatatlan Candy Crush Saga. Letörölheted, de úgyis vissza fog jönni legkésőbb fél év múlva. És nem ez az egy ilyen van.


5. Dizájn.

Mindenkinek más a szép, és más esik kézre. Na nekem a 10 felülete nem több, mint egy óvodás által rajzolt, bűzölgő kupac trágya. Ha színes (néhol) kockákat, meg minimalista ikonokat szeretnék, akkor elmegyek egy modern művészettel foglalkozó galériába. De ez még a kisebbik. A nagyobbik, hogy teljesen logikátlan a korábbiakhoz képest a legtöbb rész, és jócskán butított is. Például a gépház. Se egy ikon, se egy elválasztó, se semmi. Ha meg ismerős felületbe botlasz, az azért van, mert 3 éve nem képesek egységesíteni a rendszert (lásd: Vezérlőpult).


6. Kikapcsolhatatlan védelem.

Értem én, hogy a Defender és a tűzfal mesés, csodás, a legjobbak, de nekem nem kellenek, mindkettő helyett más megoldást használok. Ki is kapcsolnám a beépített dolgokat, de hát természetesen nem lehet a nélkül, hogy ne szórakozzon a rendszer...


Van még több is, de nekem már ezek is elegek voltak ahhoz, hogy inkább szenvedjek a W7 telepítő összerakásával (UEFI mód, GPT, USB 3.0). Azt legalább csak egyszer kell megcsinálni.

2018. júl. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én azért váltottam, mert lassan futott a gépemen, és nekem ez a halálom, mikor egy program újabb verziója számottevően lassabb, mint a régi, cserébe nem nyújt semmi olyasmit, amire tényleg szükségem lenne. Azelőtt csak másodlagos rendszer volt nálam a Linux, olykor-olykor elindítottam, de nem foglalkoztam vele komolyabban. Akkor döntöttem el (2016 eleje), hogy főrendszerként használom a Linuxot. Mert az az igazság, hogy szinte semmi sincs, amit egy Debian Jessie-vel ne tudnék elvégezni, egyedül az Office miatt volt fenn virtuális gépben Win7. Azóta ahol tudok, Linuxot használok, meg ingyenes programokat (otthoni gépeimen most sincs semmilyen warezolt program és Windows sem).

A Win10 frissítési politikája minimum felháborító, és néha olyan problémák jönnek elő, hogy az eszem megáll. Cégnél vegyes kliensek vannak, és volt, hogy Win10 frissítés után törlődött az összes beállított nyomtatási laptükör, és olyan is hogy minden egyes nyomtatón belőtte defaultra a letter-t(WTF?!?!). Volt olyan, hogy a (megvásárolt) Office 2010 egy frissítés után képtelen volt emailt küldeni, de olyan is hogy a Brother nyomtató kontrol paneljén nem ment a PDF szkennelés. Korábban sosem gondoltam volna, hogy ennyi hülyeséget tud produkálni egy Windows. Nem mondom azt, hogy a Linuxban nincsenek ilyenek, mert ott is volt, hogy dist-upgrade után meghalt a samba, de valahogy nem tapasztaltam annyi és olyan mértékű hibákat, mint Windows esetén (igaz, nem is használok béta-verziós Linuxokat, mint pl. a Mint vagy az Ubuntu, hanem legfőképp Debian Stable, esetleg Slackware vagy OpenSuse).


Meg az, hogy minden nagyobb frissítés valamit átállít, valamit elkúr, felrak olyan alkalmazásokat amiket már letöröltem, defaultra állítja a legkülönfélébb beállításokat, stb. Kinek kell ez? Még ha azt érezném, hogy a Win10 ad nekem valami pótolhatatlant, akkor talán maradtam volna ennél, de nem érzek semmi ilyesmit, sőt. Sokszor azt érzem, hogy számolatlanul fejlesztik az olyan funkciókat, amikre az életben nem lesz szükségem, de eltávolítani sem lehet őket.

2018. júl. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mert nem "értenek" hozzá.

- Hogyan kapcsold ki a reklámokat, a defendert, az automatikus driverfrissülést és a telemetriát (Winaero Tweakerrel)

- Hogyan töröld le a gyári szenny alkalmazásokat, amiket senki nem használ (rendszergazdai PowerShell-be bepötyögöd, hogy "get-appxpackage -AllUsers | remove-appxpackage" )

- Hogyan legyen normális Start menüd (Classic Shell)


A Windows 10 alapból egy gyors, jól használható rendszer LENNE, csak az M$ telenyomta egy csomó sz*rral. Hál' Istennek lehet ezeken segíteni, csak nem túl felhasználóbarát módon. Azoknak a dolgoknak, amiket fent felsoroltam (én ezekkel kezdek egy Win 10 telepítés után), alapból választhatóknak kellene lenniük (akarsz-e undorító metrós appokat, telemetriát, vírusirtónak csúfolt kémprogramot, automatikus frissítést, reklámokat), és mindenki sokkal jobban tudná használni a rendszerét.

Csak az a felháborító, hogy ezért elvileg 30 ezer forintot kellene fizetni.

2018. júl. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7


Teljesen igazad van! Én a csempés alrendszerrel szoktam jönni mindig - ha saccolnom kellene, azt mondanám, hogy 10-ből 8 felhasználó nem használja semmire, mégis mindenki gépén ott van. Használja a tárhelye, növeli a kódbázist, kapja a frissítéseket... szerintem elég szomorú, hogy 2018-ban itt tartunk, hogy ennyi modularitást nem voltak képesek beépíteni a Windows-ba.


Külső programokat meg nem szívesen használ az ember. Egy időben nagy divat volt a WindowsBlinds, majd később az uxtheme.dll patchelgetés, aztán meg csodálkoztál, ha crashelt meg fagyott a rendszered... boldog-boldogtalan töltögette a neten terjedő, vírusok tömkelegét tartalmazó uxtheme.dll-t, és gondolkodás nélkül írta felül az eredetit.

2018. júl. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én azért váltottam vissza win7-re és Linuxra mert nem érzek komoly előrelépést az újabb Microsoftos szoftverekben.
2018. júl. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én figyeltem a HDD LED-jét a gépen. Win10 alatt folyamatosan villogott órákon keresztül szinte megszakítás nélkül (nincs fájlcserélő alkalmazás a gépen).

Linux alatt amint nem mozgatom az egeret a LED nem működik,nem használja az SSD-t,nincs adatforgalom a hálózati kártyán.Csak akkor indul be a villódzás,mikor megmozdítom az egeret.

Mi a francot kapar,keres a Windows ennyire?

Töredezettség mentesítés biztos nem történt,mert tiltott az SSD meghajtón alapértelmezetten.

Emiatt használok ma főleg Linux-szot,másokkal egyetemben.


Az időzíthető,gép újraindítást nélkülöző frissítések igazán csábítók és szeretem.:)

2018. júl. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!