Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GTX 1060 3gb megéri 2018-ban?

GTX 1060 3gb megéri 2018-ban?

Figyelt kérdés
Komplett gépet szeretnék venni ezzel a videokártyával, pontosan a Gigabyte GTX 1060 3gb Mini itx OC kártyával. Elöször aggódtam amiatt, hogy kevés lesz a vram. Viszont több tesztet is megnéztem és azt gondolom, hogy ez a vram egy nagy parasztvakítás, ugyanis látszik, hogy ultrán se nagyon használ többet 2.7-2.8 gb vramnál, ellenben a 6 gigás társa szinte mindenhol 4-5 giga körül használ, és kb. 5-6 fps a különbség, az erősebb GPU miatt. Szóval szerintetek megéri még ezzel a kártyával gépet építeni? Illetve még az lenne a kérdésem, hogy a mini itx kártyák csak a méretük miatt olcsóbbak, vagy gyengébbek is? Előre is köszi a válaszokat!

2018. júl. 2. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:

"ultrán se nagyon használ többet 2.7-2.8 gb vramnál"


Szerinted miért!? Mert a max az 3GB, sőt igazából nem is 3GB hanem kicsit kevesebb, de ebbe most nem megyek bele, ez leginkább HDD-knél látszódik hogy egy 500-as például csak ~465GB mert máshogy számítják.

Visszatérve a 3GB vramra, számoljunk 2,9-el a maxot, illetve a le is foglal magának kicsit, akárcsak mint a windows is teszi. Tehát gyakorlatilag a te 2.8GB-os példád maxon ment :)


Mellesleg személyes tapasztalat hogy nem elég, PUBG nekem 4GB felett eszik ultrán. Más játék is hasonló, általánosságban elmondható hogy minden 2017-18-as AAA játék 3 felett eszik. Ha elfogy, akkor asszem megy a ramba, és jön az fps drop.


Tehát nem éri meg 3GB-ost venni, Mini ITX verziót meg végképp nem, max ha ITX házba megy, de kétlem. Hangos lesz az az egy venti, és a kártya is sokkal melegebb lesz mint a 2 ventis, nagyobb társa.


Amúgy Youtube-on van pár teszt ahol mutatják az FPS droppot amikor elfogy a 3gb 1060-nál.

2018. júl. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, akkor gyűjtök a 6 gigás 2 ventis verzióra.
2018. júl. 2. 19:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Most már nem vedd meg szerintem, várj az új generációra elvileg most nyáron jön..
2018. júl. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

# 3


Én most pont azt olvasom mindenhol hogy elhalasztották őszre, mert túl sok pascalt gyártottak a bányászláz idején. Most épp nyár van, egész nyáron, sőt akár szeptember végéig vga nélkül maradni szinte büntetés főleg ha még tanuló és nyári szünete van :D

2018. júl. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!