Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy AMD Wraith Spire hűtőventi...

Egy AMD Wraith Spire hűtőventilátort hozzá lehet kötni egy AMD Fx 4300-as processzorhoz?

Figyelt kérdés

A napokban vettem egy AMD Ryzen 5 1500x processzort, amely leváltotta ezt a 4300-ast, viszont mivel gyakorlatilag komplett gépcserére volt szükség (ram, alaplap, proci), ezért sajnáltam kidobni a régi alkatrészeket, és így megtartottam, odaadtam bátyámnak. Kaptam ugye a procihoz egy Wraith Spire gyári hűtőt, viszont nekem erre nincs szükségem, mert van ennél jobb, egy CoolerMaster-es hűtőm. Viszont a régi gépben gyári hűtő van, és ugye az FX-korszakban még nem igazán érdekelte az AMD-t a csendes hűtés, így az veszettül hangos.


Kérdésem az lenne, hogy lehetséges az, hogy a Wraith Spire hűtőt rátegyem az FX processzorra?


2018. jún. 8. 23:09
 1/4 szántóvető ***** válasza:
nem.
2018. jún. 9. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az AMD processzorok hűtő rögzítése az AM2 foglalattól kezdve ugyanaz. Tehát megpróbálhatod rátenni ezt a hűtőt az FX-re is. Egy próbát megér.

Csavarozd le az alaplapról a hűtőrögzítő műanyag keretet. Az alsó rögzítőlemezt hagyd a helyén. Próbáld a hűtőt rá a processzorra. Nagy valószínűséggel a furatok passzolni fognak(ha meg nem, akkor így jártál). Legfeljebb a led nem fog világítani. Nagy dolog.

2018. jún. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szántóvető ***** válasza:
a rögzítő furatok eltérőek úgyhogy nincs itt semmi valószínűség meg ilyesmi.
2018. jún. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 s754-tol volt ugyanaz a hutofoglalat AM3+-ig(illetve FM2+).

AM4-nel eppen hogy mas.

2018. jún. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!