Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyiért éri meg eladni ezt...

Mennyiért éri meg eladni ezt a gépet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tévedésből vettem egy olcsó gépet, mert azt hittem hogy majd jó hasznát veszem mert voltak vele terveim, sajnos semmi időm nincs hogy 2 gépet kezeljek, így 2 hete van nálam egy gép, és úgy gondoltam hogy eladom, és a pénzből fejlesztem a jelenlegit, hogy fejleszteni tudjam 90k és 130k közötti pénz kellene, így e közötti árban szeretném eladni a gépet,


A gépről: A gép teljesen jó állapotban van, semmi por, hibája nincsen... gyorsan bootol, (8mp) és egy friss win 10 van rajta, a gép csak 5x volt bekapcsolva, és nem volt terhelve sem.


Alkatrészek:

TÁP: Akyga Basic 500W AK-B1-500

Proci: Intel Core i5-6400 BX80662I56400 processzor Alaplap: MSI H110M PRO-D

Ram: CSX 4GB DDR4 2133MHz CSXAD4LO2133-4GB

GPU: Nvidia gt 720 1gb

HDD: Toshiba 1TB 64MB HDWD110UZSVA merevlemez

Gépház: ..egy olcsóbb micro-atx njoy gépház amit valamiért nem találok az interneten meg na mind1...

2db ventilátor: 1 kicsi ventilátorral a hátulján, illetve az oldalán lévő rácson, kéken világító nagyobb ventilátor van.


alaplap,hdd,proci,ramot vettem meg összesen 92000Ft-ért annyit tudok, és így viszont akkor mennyit érne?

(ismétlem a gép még csak 2hetes és egyáltalán alig volt használva (5x volt elinditva :D) és minden megfelelően müködik)

legalább 110k-ért eltudnám adni?

Előre is köszi a válaszokat!



2018. jún. 7. 14:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Táp: 1k (veszélyes)

Proci: 30k

RAM: 9k

GPU: 5k, egy erőben van a processzorba integrálttal, szóval ebben a gépben értéktelen

HDD: 8k

Gépház: 3k


Ténylegesen ennyit érne. Ha el akarod adni ezt a teljesen új gépet, minimum az AFÁ-t vondd le az árából.

2018. jún. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit erősködsz ezen a gépen. Nem ér 90 ezret, 130-at meg aztán végképp nem.

1. A táp egy hulladék, jó messzire el kell dobni a francba.

2. A CPU régi és elavult, ráadásul olcsóbban kapsz nála jobbat. Az, hogy te beragadt áron, jó drágán megvetted a te bajod. PCX-en jelenleg 49 ezerért kapni újonnan, de 5-6 ezerrel drágábban már van i5 8400 is, vagy i3 8100 is, ami szintén erősebb kb 15%-al ráadásul 17-18 ezerrel olcsóbb is.

Maximum 25 ezret adnék érte, többet nem.

3. A RAM újonnan 12 ezerért van PCX-en. Mivel nem volt használva a gép, azt mondom 9-10 ezret adnék érte.

4. A Toshiba 1TB-os HDD 10 ezer Ft újonnan PCX-en. Ezért kb 7-8 ezret lehet elkérni, mivel hiába nem használtad, már nem számít újnak.

5. GT 710 videokártya újonnan 10 ezer, a GT 720 kb 5%-al erősebb nála. Azt mondom ez használtan megér kb. 8 ezret, de többet semmiképp sem.

6. Gépház gondolom vmi pár ezer Ft-os vacak, szóval ezt kb. ajándékba adhatod a többi mellé. De, hogy ne legyünk gonoszak, azt mondom 3 ezer Ft a ventikkel együtt.

7. Alaplapot nem írtál, szóval csapjuk hozzá a CPU árához, így az érjen 35 ezret (erős jóindulattal).


Nagyon erős jóindulattal 62 ezerért el lehet adni. Meghirdeted 70-ért, odaírod, hogy alkuképes és 62-ért odaadod. Így mindenki jól jár.

2018. jún. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

1. Hulladék? miért utálja ennyire mindenki? 7 éve Akyga 500W tápot használok, a bátyám is azt használ, és tökéletesen működik, semmi baja nincs már 7 éve!!!! illetve van 3db itthon számomra + 1-et adtam a bátyámnak is, olcsó és tökéletesen működik? mi a baj ezzel a táppal én nem értem :c esetleg valaki elmagyarázná?


2.A CPU nem régi, 1151-es foglalatú és tökéletesen működik, és nem elavult.. ezzel is mi a baj? o.O részletesebben pls


25k-t biztos nem ér meg, csak annyi volt az hdd és az alaplap együtt véve kb... ismétlem, semmi baja, jobb mint jelenlegi "gamer gép"-em, amit 260k-ért vettem és 187k-ért lehet össze rakni most neten -.-.. akkor ez a gamer gépem is csak 90k-t érne? o.O wtffff (ha kell leírom az alkatrészeit


3. ramot meg lehet venni 12k-ért, konkrétan nem is volt használva, de oké szívjunk le belőle 2k-t oké ez nem probléma....


4.11k-ért vettem a hdd-t, az egy dolog hogy nem számít újnak meg minden oké, a bátyám western digital-ja hamarabb, pár hónap alatt tönkre ment (elvileg a WD jobb na m1) míg az én gépembe 5 éve van 3db Toshiba lol ;D


5. 720, 15k-rt lehet megvenni :C de oké 8k elfogadom.... mert egy sz** ja mi?


6.nem nem nem, a Gépház egy kb 6000 Forintos lekerekített oldalú micro-atx-es... elején szép nyomtatott áram kör mintával (vagy nem tudom mi az) illetve egy szép njoy bekapcsoló gomb


7.Alaplapot írtam, csak valamiért a proci mögé rakta pedig 1-el lejjebb írtam :DDD (Alaplap: MSI H110M PRO-D)


:c több mint 100-ért vettem nem rég és 62-ért tudok megválni tőle max? :c pedig mindegyik alkatrészre van 3 év garancia (kivéve hdd, táp mert arra 2év)


na mind1 köszi a válaszokat többet nem kérek meg értettem!

de még mindig nem értem hogy a proci nem is elavult, tök jól mükszik meg minden, a táp is, és erre épp hogy ér valamit? .-. óóóó

2018. jún. 8. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!