Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van értelme 8GB-ra bővíteni a...

Van értelme 8GB-ra bővíteni a RAMot?

Figyelt kérdés

Van egy öreg gépem. AMD Sempron 140 CPU, amit sikerült kétmagosítani, és a gyári 2,7GHz helyett felvinni 3240 MHz-re (talán tovább is lehetne)

120GB SSD

Jelenleg van benne 2x2GB 1333MHz RAM, és van még 2 üres slot

VGA Saphire radeon 5770 1GB GDDR5 ( [link] )


Milyen játékok (mikoriak, melyikek), amikhez 6GB ram nem lenne elég?


Most azon spekulálok érdemes-e még 4GB-t venni, mert lenne jó áron



2018. jún. 1. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahová a mostani RAM mennyiség nem elég, oda a procid, VGA-d is kevés. Persze ettől még nyugodtan bővíthetsz.
2018. jún. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na igen, de érdemes..?
2018. jún. 1. 17:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Erre a konfigra nem igazán érdemes költeni.
2018. jún. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne érdemes? Nem szeretnék újat venni. Mert minek..? Meg a mostani alaplapok 98% -a nem megfelelő nekem. Ezt az MSI lapot nagyon sok szempont figyelembevételével vásároltam anno.


A mai lapokon nincs már RS485 , RS232 sem mindegyiken . Nincs rajtuk (p)ATA csatlakozó (ezen még FDD-hez való is van, és van is a gépben ), ráadásul ehhez a legtöbb op rendszer alá vannak driver programok. A "klasszikus" PCI slotot majdnem kifelejtettem. Manapság a 4db memory slot már luxus kategória (mondjuk régebben is az volt)


Meg én nem vagyok egy "gépállat". Úgyhogy ameddig ki nem rohad alólam teljesen, addig áldozok rá. Aki pedig DDR3-as RAMot akar venni, az most szerette be, mert nem nagyon lesz már olcsóbb. S mivel ki fogja szorítani teljesen a DDR4, a használt DDR3 sem lesz olcsóbb. Ez történt a DDR2 vel is, csak jelenleg a világon kb abból van a legtöbb (még).

2018. jún. 1. 19:49
 5/6 anonim ***** válasza:

A soror port általában alaplapi kivezetés formályában elérhető, de egy átlag felhasználónak nincs rá szüksége.

A pata merevlemezeket már nem használják, ezért nincs ilyen csatlakozó a mai alaplapokon, ugyanez a helyzet a floppyval is.

Ma már nics szükség memóriaslotra, mivel az alaplapok 16 GBos ramokat is kezelnek, ez két slot esetén 32 GB maximális memória.

Milyen pci busos kártyát használsz?

Szerintem van értelme a 8 GBnak, már netezéskor is érezhető a különbség sok megnyitott oldallal

2018. jún. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az LPT portot jól jön régi Samsung lézernyomtatóhoz. Gyorsabb mint az USB 1

A nyomtatóhoz ragaszkodom. RS232 egyszerűen kezelhető port (nem túl bonyolult rá programot írni), és tervezem használni későbbi mikrokontroller szoftverfejlesztéshez. Amúgy is ipari szabvány!


PATA csatis nekem még a Pioneer DVD írók. Azt sem dobom ki. Floppy meg jól jön olykor, főleg mivel nagyon kevesen tudják már olvasni... Amúgy van egy MEMTEST86 ra szánt lemezem. Mágneses hordozó, kisebb projektfájlok (áramkörtervező program) megmaradnak rajta, nem úgy mint a CD-n, DVD-n. Élettartam: Örökké+2 év.


Igaz hogy van 16GB RAM modul, de új gép összeállításkor spórolás van. Szóval az ember megvesz gyorsan egy KITet, ami egy darabig kiszolgálja. Aztán hoppá, elfogytak a lyukak. Na nem ! Soha! 2 slotos vackot vegyenek a prolik!

2018. jún. 2. 00:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!