Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet RAMot bővíteni?

Hogy lehet RAMot bővíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

nem nagyon értek a számítógépekhez, de most hogy szétkaptam a jó pár éves régi gépemet, elgondolkoztam, hátha tudom bővíteni az újabb gépem RAM-ját. Annak se sok van, 512Mb, viszont a másikból kiszedett 2db 64Mb-ossal együtt szerintetek mennyivel változna a gép teljesítménye? Ahogy megnéztem, az alaplapon 4 egyforma foglalat van, 2-2 narancs-, illetve citromsárga színű. Ez jelent valamit? Hogyha berakom egymás után, akkor annak úgy jónak kell lennie, vagy azokhoz is kell drivert szerezni? Mennyi az esélye, hogy elszúrok valamit, és kárt teszek? Egyébként a két RAM elég régi, 1999es, és 2001es.

Előre is köszönöm a segítséget.


2010. jún. 15. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen felesleges. Nem lesz gyorsabb..

Ahogy nézem ,ez régi gép ,régi RAM-al. A mostani programok se így , se úgy nem fognak futni rajta.

2010. jún. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 yuda ***** válasza:
2x 2 foglalat azt jelenti,egyik kettesbe vagy ddr ramot teszel,másik kettesbe (és fontos a "vagy" szó) sdr (régi típusú)ramot, de előttem szóló rátapintott a lényegre-64 mb nem látványos, sok értelme nincs.
2010. jún. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, de ezek szerint lehetséges. És nem kell szoftveresen machinálni vele?
2010. jún. 15. 12:54
 4/4 anonim válasza:
SEHOGY
2012. dec. 26. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!