Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Le lehet mosni vízzel az...

Lambo96 kérdése:

Le lehet mosni vízzel az alaplapot anélkül hogy tönkremenne?

Figyelt kérdés

Tudom hülyeség de láttam neten http://www.youtube.com/watch?v=OkWePqTfD14

Lécci rendes válaszokat


2010. jún. 13. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bárki próbálta volna, de miért ne lehetne? Ha kiszereled a gépből akár lemoshatod, utána nem túl közelről hajszárítóval megszárítod. Csak hirtelen az okát nem nagyon tudom, miért kellene lemosni?
2010. jún. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én nem akarom csak kíváncsi vagyok rá hogy nem-e baszódik el tőle a gép.
2010. jún. 13. 19:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát kiszerelt állapotban biztosan nem. Feltéve, hogy a mosás közben nem esnek le mondjuk az alaplapról a jumperek vagy nem törik le egy-két kondenzátor. Ha kiszárítod, mondjuk vársz pár órát a hajszárítózás után szerintem csont nélkül menni fog. A víz akkor okoz bajt, ha mondjuk egy elfektetett gépházról leveszed a tetőt és beleborul egy pohár víz. Akkor is azért, mert áram alatt van és zárlatot okoz, összeégnek az áramkörök, amíg ki nem veri a biztosítékot.
2010. jún. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 czibles ***** válasza:

ha csapvízzel mosod, (főleg ha kemény is), akkor az a sok ásvány ami a vízben van rászárad az alaplapra és vezetheti is az áramot, az az rövidridre zárhatja, megölheti az alaplapodat.

desztillált vízzel viszont menet közben is moshatod, ha mással nem érsz hozzá, ami vezeti az áramot.

2010. jún. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!