Milyen számítógépet érdemes venni? [többi lent]
Hát ha a mai játékokkal akarsz szépen játszani akkor nem fogsz olcsón kijönni,már csak azért sem mert a videókártyák árai az egekben vannak.
Ha csak játszani akarsz ,nem akarsz mellette böngészni/zenét hallgatni akkor 8Gb ram elég.
A videókártyából valami 2Gb-s Gamer-t nézz.
Egy minimum 4Ghz-s 8 magos procinak elégnek kell lennie.
Gondolom a ház nem lényeges,abból vehetsz valami olcsó sz∆rt.
egy 8 magos 4Ghz-es fx 8350 nem éri meg.
"mondd el akkor hogy mi számít"-elsősorban az hogy mennyi pénzed van,e nélkül hiába vársz részletes választ.
A Ghz meg a magok száma épp úgy nem mond semmit mint a VGA-nál a memória mérete.
Mert ahogy látom vitázni azt tudsz:
https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..
VGA, ami számít:
1. Memória órajele
2. Memória sávszélessége
3. Memória mérete
4. Memóriabusz
5. Memória típusa (Gddr)
6. Memóriachip típusa
Ebből te odahánytad a 2GB-os VGA címszót ami pont annyit segít, mintha azt mondanád hogy az autó attól jó ha 250-ig van kalibrálva a kilóméterórája.
Ugyanígy a CPU-nál is van vagy 6-8 jellemző ami számít ás nem csak az odaköhögött Ghz és magszám.
Tessék, vettem a fáradtságot de csak azért hogy lásd mekkora az arcod a tudásod mellett és azért linkeltem a másik válaszod mert maximálisan egyet értek a szántóvető gyerekkel...
Amúgy célszerű ilyenkor vállalni a neved és a véleményed, esetleg bocsánatot kérni (hűha!), nem pedig elrejteni az identitásod, mert ez elég gerinctelen dolog.
Igen, a processzor architektúrája számít a leginkább. Azért mégis csak van oka, hogy az egyik processzorban 1 millió tranzisztor van, a másikban meg 1 milliárd, nemde? Ha összeszigszalagozol 8 karórát és felpörgeted addigra, hogy 4 milliárdszor pördüljön meg egy másodperc alatt, az egyfajta 8 magos 4GHz processzor, csak semmire nem lesz használható. Ha nem akarsz túlságosan bonyolult számításokba belemenni (mert az azért mégse várható el, hogy még csak hozzávetőlegesen is meghatározd, hogy milyen hatással van két különböző típusú gyorsítótárazás a processzor teljesítményére), akkor IPC-t (Instruction per Cycle) csapd hozzá a magokhoz és az órajelhez. Az IPC határozza meg, hogy egy órajel alatt mennyi utasítást tud elvégezni az adott modul.
Például az FX9590 8 magos és 5GHz-n pörög (hűha!), mindeközben bármilyen teszten egy Ryzen 3 vagy egy i3-8100 probléma nélkül lenyomja, de már egy Pentium G4560 is elég közel van a teljesítményéhez. Na ez mégis hogy lehet?
Ennek egész egyszerű oka van: az FX család fogyatékos magokat használ, 2 maghoz tartozik egyetlen FPU (Floating-point Unit : lebegőpontos számításokhoz használt aritmetikai egység), így a processzor hiába 8 magos, csak 4 modulból áll, hiszen az FPU a mai felhasználáshoz kritikus egység. Az egyes moduljai 12 duplapontos IPC-vel rendelkeznek. Ezzel szemben a Ryzen 16 DP IPC-vel. Tehát ott tartunk, hogy egy ryzen 3 papíron 16 IPC * 4 mag * 3500 MHz = 224 milliárd utasítást képes leadni egy másodperc alatt, addig egy FX9590 12 IPC * 8/2 mag * 5000 MHz = 240 milliárd utasítást. Ez azért elég közel van egymáshoz: egy 8 magos 5GHz processzor egy lapon lehet említeni egy 4 magos 3500MHz processzorral, "csak" azért, mert lényegesen több tranzisztor dolgozik benne és sokkal jobb a felépítése. Persze ez még csak a nyers teljesítmény, a fejlettebb algoritmusjóslás és az okosabb gyorsítótárazás miatt tulajdonképpen a ryzen minden körülmények között jobb lesz. Pontosan ezért lett a ryzennek ekkora sikere.
A videokártyák felépítése egy kicsit bonyolultabb, hiszen hozzácsapnak még a gpuhoz egy saját szabályzóáramkört, hűtést és memóriamodulokat is (tehát mintha az alaplaphoz hozzá lenne forrasztva a cpu és a ram és úgy adnák egybe), azt inkább nem részletezném, de az se olyan egyszerű, mint amilyennek ábrázolod.
Ha megakarod magad kímélni a számolásoktól, akkor ne számokkal dobálózz, hanem nézz teszteket (nem egyet: sokat!), ahonnan egyértelműen kiderül, hogy melyik cpu/gpu mire képes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!