Melyik processzor, hardver a gyorsabb, tudsz benne segíteni?
Sziasztok!
Melyik processzor érné meg jobban a vételt?
Nem játékra, hanem netre, filmre, zenére használom a gépet.
Intel Core i3-8100 Quad-Core 3.6GHz LGA1151 Processzor
vagy
Intel Core i5-7400 Quad-Core 3GHz LGA1151 Processzor
Melyikkel lenne gyorsabb a folyamatok és a programok futtatása?
Köszönöm.
Köszönöm. Szerintem is így van, bár nem értek hozzá túlzottan.
Érdemes lenne vennem egy Intel Core i5-8400 Hexa-Core 2.8GHz LGA1151 Processzor -t, vagy maradnak az Intel Core i3-8100 Quad-Core 3.6GHz LGA1151 proci -nál?
Több mint 20-al többe kerülne. Megérne ez a gyorsaság ennyit. Annyi, hogy a drágább 6 magos.
Köszönöm. Igazad van. Maximum játéknál lehetne, de nem sűrűn fogok játszani. Mostanában nem köt le.
Olvastam, hogy bizonyos alaplapokban vannak olyan elemek, amik a legjobb hangminőségre törekednek, de nem tudom, hogy ezekkel tényleg segítik a legjobb hanghatásokat, vagy pedig csak reklámfogás?
Asrock Z370 Extreme4 alaplap
"Purity Sound™ 4
Itt az ideje, hogy a legletisztultabb audioteljesítményt élvezze ultra magas minőségben. A Purity Sound4 számos hardverelem és szoftveres audió megoldás kombinációja. 7.1 csatornás HD hangminőség a legújabb Realtek ALC1220 kodekkel, különálló jobb/bal oldali áramköri panelekkel, 120 db-es jel-zaj viszonyú DAC modullal, és még sok egyéb technológiával, melyek célja, hogy kristálytiszta hanghatásokat nyújtson."
______________________________________________
Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3 alaplap
"ALC1220 kodek 120dB SNR HD Audio Smart Headphone Amp technológiával
Az alaplap ALC1220 kodeket használ, ami egy nagy teljesítményű, hi-fi-szintű, sokcsatornás audio kodek 120 dB jel-zaj viszonnyal. Ez a kodek kristálytiszta hangminőséget biztosít és olyan szolgáltatásokat, mint például a Smart Headphone erősítő, 114 dB-es felvételt a precíz és tiszta beszélgetésekhez, valamint hardveres dekódolást, ezzel is biztosítva a felhasználók számára az elérhető legjobb hangminőséget PC-jüknél."
Tényleg 40-50 ezreket kell kiadni olyan alaplapokra, amikben vannak a maximális hanghatások kiaknázására spéci lehetőségek, vagy megoldható mindez az olcsóbb 30 ezer körüli lapokkal is?
Köszi.
Felejtsd el az ilyen integrált alaplapi fosokat. Ha fejhallgatót használsz, akkor vegyél inkább egy külső hangkártyát (például FiiO E10K OLYMPUS 2), mivel már egy olcsó darab is kenterbe ver bármilyen alaplapra integrált megoldást. Ha pedig többcsatornás hangrendszered van, akkor érdemesebb egy belső hangkártyát választani, ugyanis ezek is bőven jobbak, mint egy integrált.
Amit még hangtechnika terén tudok neked javasolni, hogy igyekezz jó minőségű, és magas hatékonyságú tápegységet választani, illetve ha belső hangkártyát választanál, lásd el EMI védelemmel, ha nem volna rajta gyárilag.
Miért fontos a jó tápegység?
Mi ellen kell hogy védjen?
Ezekről a hangkártyákról mi a véleményed?
A Creative Sound Blaster Z?
ASUS XONAR-DX?
Creative Sound Blaster Audigy RX (70SB155000001) ?
Egy Presonus Eris E4.5 stúdió monitorom van, ami azt jelenti, hogy 2.0 -ás hangrendszer. Mindössza 2x25 Wattosak a hangfalak, de jobban szólnak, mint a 150 W-os Sony hifi. Még a régi, több mint 10 éves hangkártyával is szép a hangzás. Nemrég zétem meg a Demóna filmet és valami elképesztőek voltak benne az effektek. Érdekelne, hogy melyik az a hangkártya, ami kihozza ebből a maxot és milyen árfekvésben keresgéljek? :)
A jó tápegység több okból is fontos. Az első, hogy egy jónak nevezhető egység kellően stabil feszültséget ad (maximum 1-2 tizeddel tér el a kívánt értékektől), míg egy silányabb egység ettől jóval nagyobb kilengésekre képes (akár egész számos eltérés is lehet), ami a hardverek korai tönkremeneteléhez is vezethet. Emellett egy jó tápegység jellemzően kevesebb elektromos zajt továbbít a gép többi részébe, ezzel csökkentve a hangrendszer esetleges zúgását, sistergését.
A védelem pedig leginkább az elektromos zaj ellen jöhet jól, szintén az imént leírt okok miatt. Viszont ezt leginkább csak akkor érdemes figyelembe venni, ha nem eredményez jelentős drágulást.
Hangkártyák terén a Creative-al több mint 1 évtizedes tapasztalatom van, és azt kell mondjam, a hangzásuk jó, és elég sok opcióval lehet testreszabni a hangzást. Viszont a szoftveres oldallal nagyon elégedetlen vagyok, borzasztó hibákat engednek meg maguknak. Ennek ellenére mindaddig tudom ajánlani a Z-t, amíg nem tervezel Linuxot használni, és vállalod, hogy esetleg 5 év múlva szoftveres gondokba futhatsz vele.
ASUS hangkártyákkal nincs sok tapasztalatom, kivétel a DX-et, illetve az STX-et. Előbbi gyári állapotában borzasztó, még egy alaplapi megoldás is jobb nála, berheléssel viszont helyretehető. Az STX pedig egy másik kategória.
Az Audigy RX szintén nem egy jó választás.
Szerintem a Z passzolna hozzá leginkább, ha nem költenél hangkártyára vagyonokat, tudásilag pedig egy ASUS Essence STX volna az igazán nyerő, csak ez meg horror áron kapható.
Ha nem játszol a géppel akkor a magasabb órajel miatt gyorsabban fognak működni a mezei alkalmazások.
Amelyik program ki tudja használni a több magot csak az fog a kisebb de több maggal rendelkező processzoron gyorsabban menni, de ezek általában a játék programok.
Köszönöm a segítséget mindenkinek.
Mivel nem nagyon játszok, így nekem a magasabb órejel, ami fontosabb. Akkor ennek megfelelőn választok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!