Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hamar elromolhat egy külső...

Hamar elromolhat egy külső merevlemez akkor is, ha szinte nincs is használva?

Figyelt kérdés

Van egy külső merevlemezem, amit csak arra használok, hogy mikor már sok adat gyűlik össze a belső merevlemezen és már nincs sok szabad hely, akkor ezt a külsőt rákötöm USB-vel a gépre, rámásolok néhány tucat GB adatot, majd elrakom vissza a szekrénybe, hűvös, pormentes, zárt helyre.

Ezt megismétlem kb 2-3 havonta pár órára.

Az üzemóráinak száma még csak néhány tucat lehet, alig van használva.

Szerintem így nem 3-4, hanem akár 10-15 évet is ki kellene bírnia, hiszen alig működik, nincs ami miatt elromolhatna.

Így is nagy a valószínűsége, hogy belátható időn belül (pár év) tönkremehet a merevlemez, pusztán az idő múlásával és a belső alkatrészek idő általi elromlásával?



2018. márc. 4. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
jobban ártasz vele neki, ha 2-3 havonta járatod 1 óráig, mintha folyamatosan 0-24 menne...
2018. márc. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Miért? Miért romlana el, ha alig használom?

Szerintem például egy autó hamarabb romlik el, ha minden nap 8 órán át taxiként használják, mint ha csak 2 havonta egyszer elmennek vele a közeli tóhoz.

Merevlemeznél ez miért lenne más?

2018. márc. 4. 20:49
 3/6 Fantom83 ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem miért adná fel hamarabb.

Szerintem ha biztosra akarsz menni,akkor SSD,nincs mozgó alkatrész,írásban van megadva az élettartama,sebességben pedig 10X gyorsabb az átlagos HDD-nél...

2018. márc. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

első vagyok.


én tapasztalatból mondom


Testvérem külföldön dolgozik, nagyon ritkán jön haza.

Mikor magamnak vettem egy külső vinyót, vettem neki is egyet.


Nekem 0-24 megy és semmi baja, ő pedig csak ha hazajön akkor használja. Egy idő után lassult a felpörgési idő, és a sebesség. Hibás szektorok keletkeztek rajta stb.


Lehet hogy nincs köze a ritka használathoz, hanem simán csak egy szar darabot fogott ki.

2018. márc. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ma 21:39

Az a baj, hogy nincs pénzem egy új SSD-re.


ma 21:54

Ez lehet véletlen egybeesés is.



Várok további kommenteket.

2018. márc. 4. 22:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Az SSD nem jó megoldás mert nagyon drága sok adat tárolására.


Azt, hogy mennyi ideig fogja bírni senki nem fogja megmondani. Ha nem használod nem megy tönkre, de minden vinyónak van egy előre nem meghatározható élettartama. Ha amit te vettél mondjuk ki fog bírni tegyük fel 5000 indítást és leállást akkor folyamatosan használva kibírhat akár 10 évet is, ha 2-3 havonta használod akkor 20-30 évet is.

De ha olyan HDD-t fogtál ki amelyik rendszeres használat mellett is megadja magát 3 hónap után akkor ritkán használva is tönkre fog menni 2-4 év alatt. Lutri az egész, persze ritkábban használva nagyobb a valószínűsége hogy tovább fogja bírni de arra nincs semmi garancia.

2018. márc. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!