Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség az M.2 SSD-k...

Mi a különbség az M.2 SSD-k között?

Figyelt kérdés

Egyáltalán mik ezek? Mert ahogy nézem van M.2 PCIe és M.2 SATA. Mi a különbség köztük és melyiket hova kell csatlakoztatni?

Nekem egy MSI B250 PC MATE alaplapom van, a leírásnál csak M.2 SSD-re hivatkozik, azt nem írja, hogy pontosan ez melyik típus.

Ezt az SSD-t néztem ki magamnak: [link]

csak nem tudom ez kompatibilis-e az alaplapommal.



2018. febr. 21. 15:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve még annyit, hogy ezeknek mennyi az élettartam? Kevesebb, mint egy hagyományos SSD-nek vagy több?
2018. febr. 21. 15:19
 2/6 anonim ***** válasza:
Jó lesz. Annyi, hogy az M2 az tud PCIe eszközként is működni, de csak akkor, ha az adott gép támogatja (jellemzően laptopok). Neked viszont a SATA funkció kell, az megvan.
2018. febr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az M2 az M2. Pont.

A SATA meg SATA. Pont.

Két teljesen eltérő csatlakozás.

A M2-t egy olyan foglalatba lehet bedugni, (ahogy #2 is írta), ami annyira hasonlít a mini PCI-e-re, hogy az esetek döntő többségében mini PCI-e dolgok is mennek benne.

Persze ha támogatja az alaplap.

Létezik amúgy M2-sata adapter

2018. febr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor ez mi a bánat? [link]

SSD MSata


És itt is:

[link]

SSD mSata


+ ha ipon-on megnézzük a szűrőt, csatlakozás menüpont alatt ki lehet választani az alábbiakat:

M.2 PCIe

M.2 SATA

mSATA


Na ezek között mi a különbség?

2018. febr. 23. 15:26
 5/6 anonim ***** válasza:

M.2 PCIe

M.2-es foglalatra kötött PCIe kártya, vagy meghajtó. Csak akkor működik, ha az alaplap támogatja az M.2 csatolón a PCIe-t. Asztali alaplapok többnyire NEM támogatják, csak a laptopok.


M.2 SATA

M.2 foglalatú SATA eszköz. Ez az, ami az asztali alaplapba való.


mSATA

Ez hasonlít az M.2 foglalathoz de NEM azonos és NEM kompatibilis vele. Jellemzően felső kategóriás laptopokban szokott lenni és erre van csatolva az SSD, így mellé még be lehet tenni egy hagyományos HDD-t is.

2018. febr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És akkor az én alaplapom most melyiket támogatja?
2018. febr. 24. 16:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!