Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HP LaserJet nyomtató karbantar...

HP LaserJet nyomtató karbantartást igényel többi lent (? )

Figyelt kérdés

Kaptam egy HP LaserJet Pro M12w nyomtatót

Gond nélkül telepítettem a számítógépemre és a laptopomra is, kábelesen és wi-fivel is működik probléma nélkül

de a HP Smart applikációval nem működött az apple ketyeréimen illetve az AirPrint sem látta gondoltam biztos ezeket nem támogatja, androidos telefonra leszedtem a HP ePrintet (mert azt zseniálisan AppStore-ból leszedték tök tudja miért) és az nyomtatásnál panaszkodik nekem hogy Oops! Your printer needs maintenance!

mondjuk ettől függetlenül telefonról is kinyomtatja amit akarok csak nyugtalanít, főleg hogy ha számítógépről rácsatlakozok a nyomtatóra és megnézem a beállításait ott is valami ilyesmit ír hogy karbantartás.igényelt vagy mit



2018. febr. 13. 23:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Nosza hát, kapd a karjaidba!


Nincs semmi hibakód sehol? Pontos típus és üzemóra sokat segítene!

2018. febr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

nem, nincs hibakód

a típus HP LaserJet Pro M12w (T0L46A)

2018. febr. 14. 21:20
 3/17 A kérdező kommentje:

igazából lehet fölöslegesen foglalkozok az egésszel

telefonról nem igazán szoktam nyomtatni csak az asztali gépemről, azzal meg működik rendesen..

2018. febr. 14. 22:24
 4/17 A kérdező kommentje:

update

bár az ePrint még mindig azt állítja 'this printer needs maintenance' addig az az érdekes dolog történt hogy míg önmagában iPadről nem lehet AirPrinttel nyomtatni, addig Samsung Galaxy telefonról probléma nélkül nyomtat a Samsung Printtel

a HP ennyire az androidot részesítené előnyben?

2018. febr. 22. 19:19
 5/17 anonim ***** válasza:

erre a kérdésre nem tudom a választ de ezek a mobilapplikációk nyomtatáshoz elég szeszélyesek tudnak lenni, szerintem a HP is csak összecsapja őket hogy a termékre ráírhassák "kényelmes nyomtatás telefonról"

bár az tényleg fura ha az AirPrint nem látja a Samsung Printtel meg működik

a HP ePrint, Smart meg többi vacak appot ignoráld, ha számítógépen meg működik akkor szerintem felesleges ezzel foglalkozni

az M12w amúgy is egy alsó árkategóriás nyomtató, huszonpárezertől indul az ára (persze boltja válogatja) de 20ezer alatt nem nagyon kapsz lézernyomtatót, max tintasugarasat

2018. febr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
szóval röviden ha működik számítógépen és csak arra kell akkor érd be azzal, csodát ne várj tőle..
2018. febr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 acelsziv ***** válasza:
100%
Az, hogy az Air print működik -e és, hogy karbantartást kér a gép egyáltalán nem függ össze. A karbantartás általában egy maintenance kit beépítésével történik. Egy többnyire fixálócsere, görgőcsere esetleg. starter tengely csere. Géptől függően ózonfilter is lehet a kitben. És azért megy még, mert long life a firmware rajta ami nem állítja le rögtön a gépet, mert a dolog nem életbevágó. Próbálj meg beszerezni egy service manualt, hogy ki lehet- e ütni a maintenance számlálóját. Elég akkor cserélni a fixálót, ha már csíkozza a papírt.
2018. márc. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
ezt a service manualt hol keressem? HP weboldalán? ami egy-két füzet volt a dobozában az csak a gyorstalpaló 12 különböző nyelven
2018. márc. 4. 05:06
 9/17 acelsziv ***** válasza:
100%
Manualt nem fogsz nyílt lapon találni. Azokban belső infók is vannak. Keress rá Googlen.
2018. márc. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
33%

Ha bekattant a "maintenance", akkor az rövidesen 10.000-200.000 Ft-ot fog jelenteni.


Mármint ennyiben lesz a (típusfüggő) alkatrészcsomag, amit ki kell cserélni.

Mert megáll és kész.

2018. márc. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!