Ez az SSD biztonságos hosszútávú rendszernek 10-20 évig? Érdemes meg venni?
Sokat olvastam hogy előbb tönkre megy egy SSD mint egy HDD, igaz?
Meddig bírja ki egy SSD egy rendszernek, ha csak Windowst 10-t rakom rá, és programot?
Ennél többet nem tudok ki adni érte, de nekem az a lényeg sokáig működjön 20-30 évig.
Ezt ajánlotta nekem a haverom (rendszergazda), [link] az egyik kommentelő azt írta 8 honnap után tönkre ment neki, kicsit félek ki dobni erre pénzt, pedig ez a legolcsóbb SSD, többet nem tudok ki adni érte, mert akkor már vesszek inkább 1TB HDD-t.
Azért 10-20 évre tervezni teljesen értelmetlen. Ha ki is bírja, addigra annyira elavult és lassú lesz, hogy nem fogod használni, sőt valószínűleg kompatibilis sem lesz az akkori technológiával. Nekem is van egy 2003-as IDE HDD-m, de egyrészről használni nem tudom már, mivel nincs IDe csatlakozó a jelenlegi gépembe, másrészről már nagyon rossz állapotban van, szóval fontos adatokat nem igazán tárolnék rajta.
Egyébként az SSD-knek tényleg valamivel rövidebb az élettartamuk.
# 11: Miért ne férne rá egy Windows 1TB HDD-re, ha nem férne rá nem is használnék többet Windowst.
# 12: "Egyébként az SSD-knek tényleg valamivel rövidebb az élettartamuk."
Akkor nem vesszek soha SSD-t.
Az a baj az új technológiák minél rosszabb Pl: Pendrive, SD kártya, SSD, meg az új cuccok is.
"Sokat olvastam hogy előbb tönkre megy egy SSD mint egy HDD, igaz?"
Ez ma már egyáltalán nem igaz. És ahogy fejlődik az SSD-k technikai színvonala úgy lesz egyre kevésbé igaz. Amikor 2010 környékén a kiskereskedelmi forgalomban is elérhetőek voltak az első SSD-k, akkor még igaz volt, hogy a vezérlő chip meghalt bennük relatíve hamar, illetve mivel nem arra voltak akkor még tervezve, mint egy klasszikus HDD, hogy ide-oda pakolj fájlokat a felhasználók hamar megölték. De azóta eltelt majdnem egy évtized és egy mai SSD esetében egyszerűen ez nem probléma. Még ha szándékosan tönkre is akarod tenni, akkor is iszonytató mennyiségű adatot kell újraírni rajta folyamatosan, erről van is egy teszt.
A második publikáció érdekesebb, mert megmutatta, hogy az idővel és nem a használattal korrelál a javíthatatlan hibák aránya, viszont a normális élettartamán belül az SSD kisebb eséllyel hibásodik meg. [8. fejezet] Ez átlagban négy év, de ez ugye egy statisztikai elemzéssel kiszámolt érték, a valós érték ennél jóval nagyobb lehet. Szóval négy évnél tovább tervezni nem lehet biztosra, ugyanakkor, ha valaki érzékeny, értékes adatokkal dolgozik akkor alapvető szabály, hogy mindig kell backupot csinálni, lehetőleg felhőben, vagy külső adattárolón. Teljesen mindegy, hogy milyen eszközön tartod, bármelyik meghibásodhat váratlanul, mert e 4 év az csak átlagérték. Könnyen lehet, hogy 14 évig sem lesz semmi komoly baja, de lehet, hogy egyik napról a másikra meghal benne valami áramköri rész. Ráadásul ne feledjük, hogy az SSD-k élettartama, megbízhatósága sebessége valamennyit minden fejlesztés után nő, de ilyen jellegű eszközöknél nincs valós piaci igény túl sok évre gondolkodni.
"Ennél többet nem tudok ki adni érte, de nekem az a lényeg sokáig működjön 20-30 évig."
Ez olyan szinten abszurd elvárás, hogy szerintem trollkodsz. Elképzelhetőnek teljesen elképzelhető, hogy egy jó minőségű adattároló akár 20-30 évig is eltárolja az adataid, ha nem nyúlsz hozzá, de napi használatra vásárolt SSD/HDD nem fog érdemi teljesítményt nyújta ilyen intervallumban. Nézd meg, hogy mennyi volt az átlagos mérete a 90-es évek elején a merevlemezeknek és mennyi ma. 92-ben adta kis a Seagate az első 7200 RPM-es Barracudát, aminek a kapacitása 2.1 giga volt. Nekem van a gépben többek közt egy 2015 körül vásárolt Barracuda, aminek a kapacitása 2 TB. 92 óta több mint 950-szer nagyobb csak a kapacitása ugyanannak a márkajelzésű HDD-nek ugyanattól a gyártótól.
"# 11: Miért ne férne rá egy Windows 1TB HDD-re, ha nem férne rá nem is használnék többet Windowst."
Mert a 92-ben megjelent HDD-re az akkori elterjedt Windows, a 3.1x kényelmesen ráfért, ugyannakkor az OS-t floppy-n terjesztették, nem volt két mega az egész! Nagyon meglepődnék, ha ma találnál egyáltalán olyan OS-t, ami ráfér arra, és akkor még nem csináltál vele semmit... Egy jobb minőségű filmet nem lehetne megnézni.
" Pendrive, SD kártya, SSD, meg az új cuccok is."
Rosszabbak minél? A 90-es években a floppy lemezre pár adat fért rá, ma egy 3.1-es 64 gigás pendrive sem olyan különösen drága. Ez 47143 floppy lemezzel ér fel. Ez kb. 800 kiló lenne, ember. Aki ezt belátja, az pontosan tudja, hogy a technológiai fejlődés miért jobb és előnyös.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!