Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire kell figyelni egy új gép...

Mire kell figyelni egy új gép vásárlásakor?

Figyelt kérdés

Hello!

Azt szeretném kérdezni, hogy mire kell figyelni egy új gép vásárlásakor?

Tehát honnan tudom, hogy az adott alaplap, processzor, videókártya, stb. jó és nem egy régi fajta, amit már nem lehet újítani?


Kérlek írjátok le, hogy melyik alkatrésznél mire kell figyelni és milyen fajtát/típust érdemes megvenni, aminek persze az ára nem a legmagasabb, hanem átlagár.


Egy komplekt új gépet szeretnék összerakni és megnézni, hogy kb. mennyibe kerül, de nem tudok rájönni, hogy mire kell figyelni, hogy újítható legyen, ne valami régi vacak...


A válaszokat előre is köszönöm, remélem lesz valaki, aki leír részletesen mindent nekem, vagy tud egy leírást mutatni! :)


2010. jún. 6. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, nem komplett számítógépet akarsz, hanem alkatrészenként magad akarod összeválogatni. Először is azt kell tudni, hogy mit vársz el a majdani géptől (játék, egyszerűbb ún irodai cél, multimédiás szerkesztés stb) másodsorban, hogy mennyi pénzed lesz rá, mert új alkatrészekből 70-ezertől, a csillagos égig. Választ csak ezek után lehet konkrétan adni!
2010. jún. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hátőőő ez így elég bonyolult. ipon.hu-n például össze lehet rakni gépet, új alkatrészekből. minél drágább annál jobb általában... :) először is tudni kéne, hogy mire használnád. irodai munka, grafika, játék? aztán, hogy mennyiből tudsz gazdálkodni. [link] én itt szoktam összerakosgatni gépeket.

itt vannak a főbb irányadók:

memória: DDR*minélnagyobb szám*, méret, sebesség

proceszor: minél több mag, ha rászánsz rendesen akkor intel, ha nem, akkor AMD

videókártya: DDR*minélnagyobb szám*, memória

táp: bírja el a gépet

optika: dvd-író, stb

HDD: minél nagyobb méret, minál magasabb fordulatszám, minél nagyobb cahce


írj nyugodtan PM-ben ha konkrét segítség kell.

nm

2010. jún. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
bocs, nem láttam az elsőt! :)
2010. jún. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi, valami ilyesmire gondoltam. :) Tehát hogy miket kell figyelembe venni. A táp nem teljesen tiszta, tehát honnan tudom, hogy elbírja-e a gépet? :)


Amúgy a gép filmnézésre, zenére, netezésre, programozásra és játékra kellene. Nem ártana az sem, ha az újabb játékok is futnának rajta, meg pl. a GTA IV és a jobb játékok is. :) Én olyan 86000 Ft körül gondoltam (átszámítva, Mo.-n nem tudom milyenek az árak, én Romániában élek). Eleinte olcsóbban akartam venni, használtat, de azok - amint megtudtam - nem olyan jók...

2010. jún. 6. 22:42
 5/7 A kérdező kommentje:

Alaplap: Gigabyte GA-G41M-ES2L

Processzor: Intel Celeron Dual Core E3400 2.60 GHz 775

Memória: 1 x Kingston 2048Mb DDR2 800MHz CL6 RMD2-800/2G

Videókártya: Gigabyte GV-N95TOC-1GI 1GB DDR2 PCIE

HDD: Samsung 320GB F1 7200 rpm 16MB SATA2

DVD-ROM: LG GH22NS50 Black OEM

Ház: Gigabyte GZ-X1 Black

Táp: Gigabyte Superb 460W


Egy ilyen gép például megfelelne az elvárásaimnak? Lehet RAM-ot tennék bele még később, de az a legkevesebb. :) Ez így kb. 100000 Ft-ba kerülne. Egy ilyen gépre érdemes lenne áldozni, és teljesítené az elvárásaimat? :)

2010. jún. 6. 23:07
 6/7 anonim ***** válasza:

A proci (~16k) helyett inkább egy E5300/E5400 (~16/17k), vagy pár ezressel többért E6300/E6500 (~18/19k) legyen. Celeront érdemes kerülni. Megéri.

Örülök, hogy nem a "Codegen" szintű tápból választottál :D

2010. jún. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a memória zűrösen viszi a GTA-t, ha teszel bele, akkor jó. és valóban inkább dual core-t vegyél celeron helyett. a 460-as táp elviszi a géped, hidd el! :)
2010. jún. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!