Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyibe kerülne egy hőre...

Mennyibe kerülne egy hőre gyorsító érzékelő?

Figyelt kérdés

Egy olyan ki érzékelő amit a ventillátor vezetékére kell kötni, és hőre gyorsítja azt!

Pl.: van egy olyan videókari amin csak passzív hűtés van, de nagyon melegszik (Radeon 9250) és annak a hűtőbordályára rátenni az érzékelőt, és a ventillátort annak hevűlésére gyorsítja ill. lassítja. (Ha lehet ilyet venni! :P)


2010. jún. 6. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Én csak olyan szerkezetet ismerek, ami hőre megáll. Ez elég drága szerkezet, pedig elég régi találmány. Úgy hívják: lovaskocsi.
2010. jún. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vegyél egy ventiszabályzót. 3-4 ezer forint. Rá kötsz 3 ventit és manuálisan tekergetek mikor kell a plusz hűtés.
2010. jún. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Olyat tudok csinálni egyszerű potméterrel, vagy egy régi tv-ből vagy rádióból kiszedek egyet és rákötöm a vezetékre és kész! :)

De akk a jobb videókártyákon mi tudja szabályozni a ventillátor sebességét hőmérséklet szerint?

2010. jún. 7. 14:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Jobb videokarikon be van építve a szabályozó áramkör a kártyába, sőt jobb alaplapokon a processzor hűtés és szabályozott. A jobb gépeken szinte menden hol mérve van a hőfok, CPU-ban magonként, GPU-ban , rendszer hőfok, HDD hőfok. Van egy jó program ami mindezt kimutatja: "HWmonitor". Utólag szerintem nem éri meg ilyet csinálni, mert még a hőfokmérés sincs megoldva, nemhogy a szabályozás. Fel kell tenni a ventilátort állandóra, annyira azért nem melegszik egy 9250-es, nekem volt ilyen, és egyáltalán nem melegedett.
2010. jún. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyet magadnak is tudsz csinálni tranzisztorból + termisztorból. Amúgy a helyedben vennék egy akkora ventit, ami a vidkarira jó, ráraknám, a csatlakozóját meg rákötném az egyik alaplapira. Nekem most is úgy van, és működik.
2010. jún. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!