Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitor választás,16:9 ívelt...

Monitor választás,16:9 ívelt vagy 21:9?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos nem adatott meg nekem hogy sok monitort kipróbáljak életemben. Jelenleg egy 1400*900as 16:10es képarányú BenQ monitorom van, már vagy 10 éve. Kezdi beadni a derekát. Szerintetek melyik nyújt nagyobb élményt gamingre? Egy 21:9es képarányú fullHD monitor vagy egy 16:9 es ívelt monitor? Sokat segítene ha egy két nap erejéig ki tudnám próbálni őket de mivel erre nincs lehetőségem ezért rátok hagyatkozom!

Konkrét márkákat is mondhatnátok, tapasztalatokat hogy mennyire bírják ezek a cuccok mert hosszú távra tervezném!



2018. jan. 26. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Ívelt kijelző szerintem hülyeség, sima 16:9 jó választás, a legtöbb játék, film stb arra érhető el.


Kérdés mennyi pénzed van rá, kell-e valami extra (free sync, g-sync), milyen vga van mellé, amire rádugnád.

Hiába mondok neked jó monitort, ha nincs rá 60-80 ezred :D


Hacsak nem zúzod be a képernyőt, a legtöbb monitor simán kihúzza 8-10 évig, aztán a csatlakozók miatt (is) kuka.

2018. jan. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Felejtsd el az íveltet, nekem volt kettő is, semmi értelme.


21:9-est akkor vegyél, ha főleg új játékokkal játszol, mert a régiek még nem ismerték ezt a képarányt, így azokat csak torzítva, vagy a két oldalon hatalmas fekete sávval "élvezheted". De pl. az Overwatch sem támogatja, mert a Blizzardos hülyék szerint "túl nagy előnyt adna". Ha dolgozol is rajta, vagy ha filmet is nézel, akkor is a 21:9-et ajánlom, mert azokra is fantasztikus.


Minden egyéb esetben a sima full HD 16:9 a legoptimálisabb választás.

2018. jan. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!