Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet használni a régi routert...

Lehet használni a régi routert wifi erősítőnek?

Figyelt kérdés

Vályogház, nagyon gáz a wifi. Belső szobában van a router, a szomszédos szobában még csak-csak van, kintebb egyáltalán nincs, meg sem jeleníti semmilyen eszköz.


A régi router TL-WR740N, az új TL-WR940N (v4)

Az újat teszem a belső szobába, viszont a régit valahogy fel tudnám használni jel erősítőként a szomszédos szobába helyezve?

A két routert össze kell kötnöm ethernet kábellel?

Valami leírást vagy valamit ha linkelne valaki megköszönném.


2018. jan. 8. 20:58
 1/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ez jó lesz?

2018. jan. 8. 21:18
 2/8 anonim ***** válasza:

A biztos megoldás:

1. Összekötöd a régi router egyik LAN-portját a géppel - minden más hálózati kábelt kihúzol belőle.


2. A régi router LAN-oldali IP-címét átállítod az új router IP-címtartományán belülire (úgy, hogy ne ütközzön se az új router LAN-oldali IP-címével, se az új router DHCP-tartományával) - szóval ha az új router LAN-oldali IP-címe: 192.168.0.1, DHCP-tartománya: 192.168.0.100 - 192.168.0.199, akkor a régi router LAN-oldali IP-címe legyen mondjuk 192.168.0.2.


3. Beállítod, hogy az régi router vezetéknélküli azonosítója és WPA kulcsa egyezzen meg az újéval, de frekvenciája/csatornája különbözzön az újétól.


4. A régi routerben kikapcsolod a DHCP szervert.


5. Az új router egyik LAN-portját összekötöd a régi router egyik LAN portjával.


Így a régi router egyféle switch-é/vezetéknélküli elérési ponttá/bridg-é fog degradálódni, a rá csatlakozó kliensek az új routertől fognak DHCP-n keresztül hozzáférést kapni.

2018. jan. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A bridge-módszerrel az a gond, hogy a régi router half-duplex vezetéknélküli interfészének egyszerre kell foglalkoznia az új router gyengén fogható vezetéknélküli interfészével és a kliensek erős jelével - ez sebességcsökkenést fog eredményezni.
2018. jan. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A TP-Link képes beállítási segédlete:

[link]

2018. jan. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hm és vezeték nélküli összekötés nem valósítható meg? Amit én linkeltem. Mert úgy praktikusabb lenne.

Ha lassabb lesz a net wifin az még nem is lenne gond, jelenleg 50mb/s netem van a gépen, ez pl telefonon csak 15-30 között, de inkább 15 felé szokott lenni.

2018. jan. 9. 12:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Megvalósítható, csak nem lesz olyan "biztos" a kapcsolat.

A TP-link képes beállítási útmutatója:

[link]

hasonló mint a kábeles megoldás esetén, csak a vezetéknélküli beállítás kicsit más a régi router esetén.

2018. jan. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, mostmár tuti menni fog :)
2018. jan. 9. 13:17
 8/8 A kérdező kommentje:

Működik tökéletesen :)


Az új routeren a csatornát (channel) kellet átváltani auto-ról egy meghatározottra (8-at választottam)

Itt ennyi


A régin szintén a csatornát 8-ra, wps bridge enable, ott survey, kiválasztani az új routert, key-t átállítani WPA2-re, jelszót beírni

Az alap SSID & jelszót beállítani a szokásos módon.

(ugyanaz legyen mindkét routernél)

DHCP disable

Network->host 192.168.0.1-ről 192.168.0.2-re hogy ne ütközzenek.

Majd reboot, és kész is.


Tudom a leírásokban is ez volt, de gondoltam leírom :D

2018. jan. 11. 20:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!