Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes vásárolni SSD-t? Vagy...

Érdemes vásárolni SSD-t? Vagy inkább vásároljak HDD-t? Többi lent!

Figyelt kérdés

Három SSD-t néztem ki, több pénzt nem adok SSD-re. Remélem a legolcsóbbat tudjátok ajánlani.


SSD-k:


[link]


[link]


[link]


Be kapcsolom a gépet kicsit lassú, meg nyitóm a böngészőket azok is, de utána már gyors a gép. Annyira nem zavar pár perc addigra legalább hozók be üdítőt a konyhából. Böngészni szoktam, torrentezni, ritkán videót vágni.


Szerintetek érdemes venni? Észreveszem a gyorsulást?

SSD-é tovább ki bírja mint a HDD?

Kell majd vegyek SATA kábelt is? Az jót tesz az SSD-k ha a gép aljára teszem az SSD-t?

És kell majd be állítsak valamit a BIOS-ba, vagy nem kell?


Konfigom:


Gépház: M-Tech AS08A-BK

TÁP: FSP 400W HEXA

Alaplap: MSI H61M-P31 (G3)

Processzor: intel® core™ i3-3220 cpu @ 3.30ghz 3.30 GHz

Ram: 8GB DDR3 1333Mhz

Merevlemez: Toshiba 1TB

Merevlemez: WD 1TB

22x dual layer DVD író

Windows 10 Home



2017. dec. 28. 22:53
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Kell letölteni majd valamilyen programot a gyártó oldaláról, ami értesít hogy gond van az SSD-l?

Csak nem tudom mi a neve.

2017. dec. 29. 17:45
 12/21 AntZ ***** válasza:

Ha kingston mellett döntesz:

[link]

De, egyébként nem kell vele foglakozni, kivéve ha windos 7-et teszel rá. Ott tiltani kell a töredezettségmentesítést. A w8.1, w10 felismeri, hogy ssd-én fut, és meg sem próbálja töredezettségmentesíteni. Helyette optimalizálni, fog havonta egyszer, vagy, amire beállítod.

2017. dec. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ha egyszer olyan olcsó lenne az 1TB SSD-é mint az 1TB HDD-é, melyiket vennéd adattárolásra?
2017. dec. 29. 19:01
 14/21 AntZ ***** válasza:
Adattárolásra mindegy. Ott a gb/ft ami számít. Az op.rendszer viszont sokat profitál abból, hogy nincs töredezettség -- mint a hdd-én -- mert itt a rendszer, minden egyes cellát, úgyanolyan sebességgel ér el.
2017. dec. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Az elsőt vedd meg.Megéri a neves gyártókat,de kicsit drágábbakat választani.
2017. dec. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Melyik Windowst tegyem majd fel Windows 8.1 vagy win10?


A Windows 10 jobban eszi a ramot, sokkal lassabb mint a Windows 8.1, sok nagy frissítés miatt sokszor be krepál a rendszer és hibák lesznek kék halál (nekem most nem is működnek a frissítések már), sok programot feltelepít magától a win10, tele van hirdetésekkel a csempe. 150 GB partícióból már csak 104 GB szabad pedig csak a frissítések tették így tele. És egy évbe 2x újba kell rakni a Windows 10-t mert a nagy frissítések mindig valamit el rontanak. A Windows 8.1-t felrakja az ember 5 évig nem kell telepíteni mert nincsenek nagy frissítések és tovább bírja az SSD is. Amióta Windows 10-t használok minden évbe újba kellet raknom a gépet mert frissítések majdnem tele rakták a meghajtót.

2017. dec. 29. 20:15
 17/21 A kérdező kommentje:
Vagy Windows 7-t rakjam fel?
2017. dec. 29. 20:19
 18/21 anonim ***** válasza:
Nekem Win 7 van rajta és semmi gond,alapból nem töredezettség mentesíti.
2017. dec. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

prohardver hu Oldalon is feltettem ezt a kérdést tegnap, és nem nagyon ajánlják amiket ki néztem. Azt mondták inkább ezeket vegyem meg, Adata SU800 Adata SP920 ADATA Ultimate SU800. Hát ezekre már nem tudok pénzt ki adni. Ezt is írták: A Kinston A400-nak nagyon alacsony a TBW értéke, Total Bytes Written (TBW):

120GB: 40TB

240GB: 80TB


Szerintem maradok HDD-l. Nem lassú az én gépem, a rendszer hamar be botol, mikkor le vesszem a felsőmet már be botolt a gép.

2017. dec. 29. 22:54
 20/21 anonim ***** válasza:
Ha egy bivaly terhelhető elvileg örök életű kell,akkor Kingston HyperX Fury-t vegyél.
2017. dec. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!