Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ős Q6600-as procihoz új hűtő,...

Ős Q6600-as procihoz új hűtő, vagy hűtőveti?

Figyelt kérdés

Ugye ezer éves cumó. Pár éve elkezdett kicsit csapágyas hangot kiadni néhanéha, amit akkor még a gépház pofánverésével el lehetett mulasztani. Később már a szétszedés, és olajozás segített csak, de az is csak ideiglenesen, tán ha 6 hónapig. Most nem éltem a gépemmel fél évig, már szinte el is felejtettem ezt a gondot, de újra előjött. Nincs kedvem már az olajozással játszani (főleg, hogy most már nem is fogom használni, nem itt lakom, de fater használná a gépet; s azt se akarnám, hogy ez a zaj idegesítse, no meg azt se, hogy ő próbálja szétszedni és olajozni, mert hát, ja, kicsit nem az ő asztala), szóval inkább cserélném a ventit rajta.

Na de itt a gond: annyira én se vagyok pro, hogy ezt hogy lehet. Mivel régi, ezért gondolom erre a CPU-ra tervezett spéci 'csere ventillátor' nem igen van újonnan. Szóval:

Vannak valami metódusok arra, hogy kiderítsem, melyik jó erre, vagy csak legyen megfelelő a csati, és a mérete, és ennyi elég?

Esetleg vannak arra spéci boltok? Már egy gépház ventivel is eléggé megszenvedtem pár éve, mire találtam házba s rendszerbe illőt (egész gép eléggé 'ősrégi', tudjuk, jó kis DDR2-es alaplap :D :D)


2017. dec. 18. 12:10
 1/6 MGéza ***** válasza:

Nem kell spéci cucc. Válassz egy neked szimpatikusat, attól függ mennyi pénzt szánsz rá de gondolom nem sokat.

[link]

2017. dec. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MGéza ***** válasza:
Esetleg az még galibát okozhat, ha brand alaplap van a gépben és BTX, mert ott nagyon eltérnek a hűtők.
2017. dec. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Esetleg van valami fajta, ami megfelel ennek a cseréjére? Úgy értem, hogy hasonló 'erősségű', vagy jobb.


Na igen, olyan 2-5ezer forint körül gondoltam rá a felhozatalt nézve

2017. dec. 19. 14:34
 4/6 MGéza ***** válasza:
De most akkor normál intel hűtő van rajta vagy brand BTX-es? Lehet elég ventit cserélni, ezt nem tudom, kompatibiliseket lehet keresni. Egyébként az alsó kategóriás zalmannok nagyjából Intel stockok vagy picit jobbak, csakúgy mint a nem csöves CM hűtők, az 5000 forint felé közelítőknél már ha annyit rászánsz akkor a hőcsöves LC powerek például már nem zajosak aránylag és egész jó hűtőteljesítményt produkálnak mellé.
2017. dec. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MGéza ***** válasza:

Ezen például már 92mm-es venti van, szerintem best buy ebben az árkategóriában:

[link]

2017. dec. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A full gyári intel hűtő van még rajta.

Zalmanról én is jókat hallottam de ránézek erre is amit küldtél, köszi

2017. dec. 19. 20:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!