Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől villódzhat a monitor...

Mitől villódzhat a monitor (notebook)?

Figyelt kérdés

A noti képernyője egy ideje villódzik. Már a biosban sem jelenik meg jól a kép/szöveg, valahogy az eddigi fekete betűk szürkék lettek, szélük erősebb fekete (mintha kontúr lenne), vibrálnak, szinte olvashatatlanok. Aztán elindul az XP, megjelenik a graf. felület, de olyan ez is, mintha 8 bites lenne, és villog, vibrál minden, az ikonok alatti szöveg tulképp nem is olvasható. A háttér grafika élesebb szélei olyanok, mintha animáltak lennének (a villogástól), és gyakorlatilag színátmenet nincs.

Drivert frissítettem, de ez halottnak a csók, hiszen már biosban is sz@r minden. Az XP súgó egyébként bios frissítést javasol, de mivel notiról beszélünk, azzal nem próbálkoznék. Ismerős valakinek a jelenség, ill. van rá megoldás? Kösz előre is.


2010. jún. 2. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:

A videokártyával lesz a gond, laptopnál mást nem tudok elképzelni. Legfeljebb azt, hogy a kijelző és a gép közötti átvezető hibásodott meg.

Bármelyik is az, szerintem nézesd meg, ha nem értesz hozzá ne piszkáld!

2010. jún. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Fizikailag semmiképp sem nyúlok hozzá, biost se fogok frissíteni, főleg, mert nem az enyém.

Rátettem egy külső monitort, azzal teljesen jó volt, tehát szerintem nem a vga-val lesz a baj.

Megkérdeztem valakit, állítólag a tft-ben ment el valami, úgyhogy hagyom a témát.

Köszi azért!

2010. jún. 2. 13:03
 3/3 anonim válasza:

Ha külső monitorral működik, akkor több, mint valószínű, hogy az átvezető kábel lesz a hibás..

Típustól függően pár ezer ft-ért lehet kapni

2010. jún. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!