Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vásárlás de melyik SATA?

Vásárlás de melyik SATA?

Figyelt kérdés

Régi laptopomba vinyót szeretnék vásárolni,

2,5" SATA HDD (250GB és 1TB közöttit még nem tudom)

de ahogy látom a legtöbb amit venni lehet az SATA3-as


Honnan tudhatnám meg

nekem milyen SATA csatlakozó van a gépemben?


Vagy mindegy milyen HDD-t veszek, a SATA3-as bele fog menni a régi laptopba ha az mondjuk SATA1 vagy SATA2?


2017. nov. 20. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
A SATA3-as merevlemezek lefelé kompatibilisek, azaz az összes SATA2 és SATA1 csatolóval működnek és ráadásul nem jár jelentős sebességcsökkenéssel a használatuk
2017. nov. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

"és ráadásul nem jár jelentős sebességcsökkenéssel a használatuk"


-Pontosan 0 csökkenéssel jár, uais egy HHD se éri el a SATA1 150MB/s sebességét.

-Ja de van, ha ki tudsz csengetni $1000-t akkor egy két típus épp, hogy meghaladja a SATA1 sávszélességét.

Szóval, teljesen mindegy, hogy SATA1, 2, vagy 3, ez csak marketing a gyártók részéről, és persze azért ők is inkább a nagyobb csatolóval látják el a HDD-t, ami jó, de szinte értelmetlen.

2017. nov. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2: azért ez ebben a formában nem igaz. Mostanság a SATA3-as SSD-k 500/450 MB/sec írási sebességet is tudnak, elérhető áron ...de ettől függetlenül még egy SATA1-es csatin csatlakozó SSD-vel is megtáltosodik a Windows.
2017. nov. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Így van, a sata csak marketing, az ide-nél nincs jobb. Na meg ott a sok ssd-s buta ember, észre sem veszik hogy nincs gyorsabb a sata1 nél.

Na de komolyra fogva a szót, nyugodtan vehetsz sata3-ast, kompatibilis lesz vele.

2017. nov. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megkövetlek #2-es, én olvastam félre a kérdező kérdését.

Kérdező: vegyél egy 250GB-os SSD-t inkább, HDD-t max. másodlagos winyónak rakj be, ha kell a nagy tárterület (és van még1 winyónak hely)

2017. nov. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kérdés HDD-ról szól és nem SSD-ről!!


Az SSD-nél számít de a HDD-nél nem, hogy milyen SATA, 1,2, vagy 3.

Így a #2-s válaszolónak igaza van.


#4

"Így van, a sata csak marketing,"


Ne írj hülyeséget még viccből se, inkább olvasd el a kérdést és értelmezd a mondatot!

2017. nov. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!