Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ADATA SX930 120GB SATA 3-as...

ADATA SX930 120GB SATA 3-as SSD jó vásárlás lenne egy SATA 2-es alaplapba?

Figyelt kérdés

Soha nem használtam vagy láttam SSD-t. Ez az ADATA márka számomra nagyon új. Ez nem valami noname hulladék termékeket forgalmazó márka?

Ha nem, az SSD-jük milyen?

Lesz mellette egy HDD is, mert olvastam, hogy nincs kibékülve a sok írással.

Ezt az SSD-t néztem ki:

[link]


2016. szept. 2. 14:23
 1/7 pinkpancser ***** válasza:

Itt kicsit olcsóbb és van pár vélemény is.

[link]

Egyébként az Adata nem rossz. Eddig csak egy termékükkel találkoztam ami megdöglött, de azt hiszem az nem rendeltetésszerű használat volt (pendrive, kutya megrágta).

2016. szept. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Kell valami extra dolgot tudni win 7 telepítése előtt?

SSD & HDD esetében jumperekkel nem kell szórakozni?

2016. szept. 2. 21:15
 3/7 T/Z ***** válasza:

Jumpereket már nem nagyon kell használni, mióta az IDE csatikat lecseréltük Satára. :)


Nincs más dolgod, mint feltenni rá egy oprendszert, semmi extra - mintha egy merevlemezre telepítenél.

2016. szept. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 pinkpancser ***** válasza:
Telepítésnél csak annyi, hogy bios-ban a sata ahci módban legyen, mert csak akkor működik a trim funkció.
2016. szept. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mentek a zöldek. Köszönöm.


Ez a trimp bekapcsolása annyiból áll, ami ezen az oldalon olvasható?

[link]


Illetve ezek a javasolt beállítások mennyire megbízhatóak?

2016. szept. 3. 16:39
 6/7 pinkpancser ***** válasza:

Alapvetően jó a cikk, de valahol a prohardveren van egy részletesebb.

Ha SSD-re telepítesz win-t (7 vagy frissebbet) akkor a beállításokat megcsinálja. Klónozáskor kell inkább átnézni őket. A temp mappát és átirányításokat meg lehet csinálni, de igazából nem sok értelme van. Az írási ciklusokat sokan túlértékelik. Nem találtam infót, hogy ennek elvileg mennyit kell tudni, de a gagyiknak is 1000 felett van. Az azt jelenti, hogy ennél a vinyónál 120 terra írást tudnia kell. Nekem a 3 éves SSD-n kevesebb mint 8 jött össze eddig. Tehát mire írással tönkretennéd, addigra már semmire nem lesz elég a 120GB.

Tehát vedd meg nyugodtan, használd és élvezd, hogy nem kell várni semmire :)

2016. szept. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hatalmas köszönetem! ^^
2016. szept. 3. 17:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!