Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire nehéz összeépíteni...

Mennyire nehéz összeépíteni egy pc-t?

Figyelt kérdés
Most veszek december környékén egy pc-t, és én szeretném megépíteni, tudom, hogy pár ezer forintért egy boltban összerakják, de egyrészt máshonnan lesz mindegyik alkatrész, és jó érzés lenne, ha én tehetném össze a cuccokat.:D A legfőbb dolog amitől félek, az a kábelek bekötése. A régi gépemet már volt, hogy szétszedtem, de ott láttam, hogy mi hova volt kötve, így könnyű volt. Van különbség a régi és az újabb alkatrészek összekötése között?
2017. okt. 23. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Kb. semennyire nem nehéz, meg kell nézni néhány youtube videót róla, és menni fog.
2017. okt. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem annyira nehéz,de az nem árt,ha meglesz az alaplap kézi könyve is,hogy tudd hova kell kötni a hdd,power,reset,stb.vezetékeket.
2017. okt. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazából körülbelül egy dolgot csak egy helyre tehetsz (kivéve mondjuk a pin-eket, ehhez tényleg nézd meg az alaplapod kézikönyvét), szóval annyira nem gáz.
2017. okt. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Olyan, mint a legó, mindennek van helye, semmit nem tudsz fordítva berakni a helyére. Csak arra kell figyelni, hogy minden be legyen dugva és minden rendesen a helyén legyen.
2017. okt. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Némi különbség van, de nem vészes. Ami netán betud kavarni, az a kábelek vezetése, elrendezése a házon belül, pl egy alsótápos, bal oldalt elvezetős ház esetében, pl. NZXT S340.


Amúgy minden ott van a használati útmutatókban, hogy melyik kábel hova való, részletes rajzokkal.


Youtubeon meg van 6 millió videó, úgy hogy igazából nehéz elrontani. A lényeg, hogy ne legyen erőkifejtés, izmozás, mert alapvetően mindennek szépen a helyére kell menni. Nyilván egy memória berakásnál, vagy egy 24 pines alaplapi tápkábelnél kell némi erő, de annak sem lenne szabad túl izmozósnak lenni. Csavarokat sem kell tökig meghúzni, de azért ne is lötyögjön az alaplap.


Vagy félmoduláris, full moduláris tápok esetén jobb először a szükséges kábeleket bedugdosni a tápba, utána berakni a tápot, mert aztán lehet turkálni később és keresni a helyét a tápon a kábelnek, ha már becsavaroztad.


Tömítőpasztából sem kell egy kádnyi, egy kis borsónyi elég bőven. Valaki szétkeni a procin, valaki meg úgy hagyja, és a proci hűtő szétnyomja, megoszlanak a vélemények erről.


Mindent csak finoman, óvatosan, érzéssel, átgondoltan. Ha valami nagyon feszül, akkor fuss neki még egyszer a dolognak. Ne erőltesd, mert ha valami törik, szakad, stb, akkor ott vége a történetnek, és garanciára sem fogod tudni kicserélni. Ez nem riogatás, csak jó tudni, hogy saját hibából elkövetett baleset, meghibásodás nem garanciás sztori, az ott akkor tanulópénz.

2017. okt. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!