Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nehéz gépet összerakni?

MagdaB kérdése:

Nehéz gépet összerakni?

Figyelt kérdés
Szeretnék újítani,gépet és én szeretném összerakni. A kérdésem azoknak szól akik már raktak össze gépet és nekik,hogy sikerült. Főleg az első alkalomra vagyok kiváncsi és pár tippet is elfogadnék. Előre is köszi a választ!

2017. aug. 2. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Mint a Lego. Pont addig amíg nem hajlítasz el egy kis lábat a procin. Pont addig amíg nem próbálod magad megjavítani. Pont addig amíg a javítás közben nem b@$z0l szét még 40 lábat. Pont addig amíg nem kell utána póker kártyával cseszekedni a vissza állítással. Pont addig...
2017. aug. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nézzegess videókat neten mert van rengeteg, és nagy baj nem lehet.

Egyébként én elsőnek ilyen régi ágyban talált gépeket raktam össze aminek értéke kb.egy zsölme szóval nem féltem.

De egyébként ha lassan,okosan, átgondolva csinálod nagy baj nem lehet.

2017. aug. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Bandi1214 ***** válasza:
Én eddig 3 gépet raktam össze. Az 1. Legalább 6 órán keresztűl csináltam(videó alapján). A másik 2 néhány óra alatt. A legfontosabb hogy a processzorra vigyázz.
2017. aug. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még egy kérdés esetleg megéri a felárat egy fél moduláris táp?
2017. aug. 2. 17:41
 5/9 Bandi1214 ***** válasza:
Nekem full moduláris van. Mondjuk ez gépház függő, ha jó a kábel elvezetés akkor döntsd el te ha rossz akkor inkább a moduláris.
2017. aug. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Zalman Z9 Neo a kiszemeltem, videók alapján ahogy láttam eléggé tágas, hogy elférjen a nem használt kábel. Köszi a válaszokat még egyszer.
2017. aug. 2. 17:55
 7/9 anonim ***** válasza:

ha kevesebb kábelt akarsz a gépben, ami ott csücsül, akkor igen. Nem rossz dolog egyébként.


Összerakni meg nem nehéz, csak óvatosan és lehetőleg különösebb erőkifejtés nélkül csináld. Nézz róla sok videót.


Ha alsó tápos házat veszel, az elején hátul vezesd el a cpu áramkábelét és a gépház felső sarkában csak azt a kábelt előre dugd ki, mert sok gépháznál hiába van kivágva a hely a kábel fejének, mivel nem felső hűtésre lett tervezve, nem fér át a fém és az alaplap közt a kábel feje (néha még a kábelt is kicsit meg kell nyomorgatni).

Amikor a gépház kábeleit kötöd az alaplapra, reset, led stb 2 pines kis kábelek egyik oldalán van egy háromszög (úgy van fröccs öntve magából az anyagból), az jelöli a pluszt. [link] (ott látni a bekarikázottnál)

Alaplapnál meg előveszed a manual-t és fellapozod, hova kell alul bekötni szálanként.

pl: [link] 1-45 oldal. ground vagy grnd a földelés, tehát oda megy a nem háromszöges rész.


Talán ez volt a 2 legfontosabb tapasztalatom saját gép építésénél.


Nézz 5-6 videót, net legyen a közelben, nem egy ördögtől való dolog ez. Ha van használj gumikesztyűt, hogy ne fogdosd össze.

2017. aug. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bandi1214 ***** válasza:
Gumikesztyűt ingább ne. És lehetőleg ne zokniba vagy szőnyegen szereld a gépet.
2017. aug. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a további tippeket!
2017. aug. 2. 20:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!