Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy GTX1070 bányászásra...

Ha egy GTX1070 bányászásra volt használva fél évig, jelenleg nincs baja, ettől csökkenhetett az élettartam?

Figyelt kérdés

0-24-ben ment minden nap fél évig.

Jelenleg nincs baja. Játékkor annyira melegszik mint a gyári adat.

Amikor nincs hajtva, a hűtű se megy, gyárilag 37-38 fokot ír, de nálam 45-48 fokos. Szóval ez az idle temp magasabb.


Ez a bányászás ronthatta az élettartamát?

Mi a véleményetek?



2017. okt. 23. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:
A videokártyákat a hőingadozás cseszi el és az elektronikának sem tesz jót a ki/be kapcsolás, így összességében nem csökken az élettartam. Nyílván van olyan alkatrész aminek jó lenne egy kis "pihi" és a ventik állapota is sokat romolhat. Az, hogy mennyi az idle hőmérséklet teljesen gépházfüggő és a szobahőmérséklet sem mindegy. Paszztázd újra, de nem lesz baja 40 fokon sem.
2017. okt. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

6 hónap alatt az 4320 óra folyamatos működés.

Párszor hiba miatt ált le ez alatt. De vehetjük úgy, h 3x1440 óra működés.


Nekem egyértelműnek tűnik, h ez rövidíti az élettartamot.

Rongálja a kártyát, ha 1400-1500 órakat megy egyhuzamban 100%-os gpu üzemelés mellett.


Azt értem, h fix hőmérsékleten, feszültségen és az pozitív legalább.


Azért ha valakinek még van infója, véleménye a témában írjon már.

2017. okt. 23. 20:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!