Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Évek óta keresem a megoldást...

Évek óta keresem a megoldást és nem tudom mi a legjobb. Drótnélküli külső tároló kéne?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy a laptophoz kéne kiegészítő tárhely, amit viszont naponta többször is használnék.

A laptopba azért van kevés, mert céges, de ezt a gépet használom magánra is.

Egyrészt el is szeretném választani a céges tárat a magántól, másrészt drága SSD van a gépben, és ezt szeretném külsővel kiegészíteni.

Viszont nem szeretnék drótos megoldást, mert más sok HDD-m fájlrendszere elszállt érintkezési hiba miatt,

és 500GB-al vagy 1TB-al nem akarok így kockáztatni, meg szívni.

Nagy kapacitású usb stick jöhet esetleg szóba, de ami igazán kicsi, és nagy tárhely, az baromi drága.

Szóba jöhet wifi-s vagy bloototh-os nem tudom létezik-e? De nem tudom ezek milyenek?

Használhatók dróttal és anélkül is, és usb-n töltik magukat? Igazából ekkor is fennál ugyanaz a probléma.

Viszont háózatról sem akarom, mert nem akarok töltőt hurcolászni munkahelyre meg haza.

DiskStation is egy megoldás lehet, de nem akarom egész nap üzemeltetni, ha mondjuk csak 1-2-szer használnám naponta.

Szóval nincsen jó megoldás? Nincs esetleg olyan usb kábel, aminek van valami rászorítós biztonsági zárja, hogy ne tudjon érintkezési hiba lenni?



2017. szept. 29. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Wifis merevlemezek léteznek:


[link]

2017. szept. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nas és wifin keresztül hálózati meghajtónak látod. Nem lesz a leggyorsabb, de a célnak valószínűleg megfelel. Mondjuk néhány szempontból nem lesz teljes értékű. Pl nem tudsz oda programot telepíteni.
2017. szept. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Dongaben ***** válasza:
Ha "céges" gép, akkor nem tudsz rá bármit telepíteni, így hálózatot sem. A cég rendszergazdáját kérdezd, vagy elégedj meg a vezetékessel, csak rögzítsd valahogy a kihúzódás ellen.
2017. szept. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hogyan rögzítsem? nincs erre valami megoldás? ez röhej szerintem, mert a külső HDD-k így nem használhatók biztonsággal, nekimész és buktad a 2TB-ot egy rossz mozdulat miatt
2017. szept. 29. 20:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!