Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CORSAIR 450W VS450 80plus...

CORSAIR 450W VS450 80plus 12cm box ATX tápegységről vélemények?

Figyelt kérdés

Olvasom azt is, hogy megbízható, de azt is, hogy gagyi. Tudtok valamilyen hivatalos minősítést linkelni?

Köszi a válaszokat


2017. szept. 26. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

irodai gépekhez ajánlott, kb az egyik leggyengébb (fapados) corsair, bár ez az árán is látszik, nem nagy terhelésre lett tervezve.

[link]

2017. szept. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez a legeslegminimálisabb táp amit gépbe szabad tenni, kevés védelemmel, és gyenge hatásfokkal. inkább irodai gépbe ajánlott használni, ahol nincs vga vagy nem kell tápcsati neki.. oda tökéletes lenne ha nem 13k lenni így értelmetlenül sok érte.

Annyi pénzért: XFX XT 400 P1-400B-XTFR ami kezdő gamer pc vel is megbírkózik. / be quiet! System Power 8 400W (BN240)

2017. szept. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egy teszt:

[link]

Elvileg a régi Triathlor belével rendelkezik, szóval nagyon minimális tápegységről van szó.

2017. szept. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Vagy 14k ért Corsair CX450 450W Bronze (CP-9020120)
2017. szept. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#2.XT-ből sok hibás darab.(a Seasonic egy másik gyárába készülnek azok a belek, ha érdekel rákeresek)

Feltenném még a listára a Masterwatt Lite-t, Enhance beles és szintén jó vétel.(most már csak az 500W-os kapható)

2017. szept. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szuper válaszokat!
2017. szept. 26. 17:22
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát... nekem volt egy ilyen tápom, kiszolgált gond nélkül egy FX, és 2 Intel platformot egy nem túl energiatakarékos 270X társaságában, 3 HDD-vel. Később a GTX 980-al sem volt baja.


Azért adtam el mert SLI-re váltottam, szerintem megbízható, olcsó, és csendes.


A tesztek és a tapasztalatok sokszor nem egyeznek.

2017. szept. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

régi gépemben egy 3000 ft-os codegen ment 8 évig gond nélkül.

Ettől függetlenül nagyon gyenge, csak nem volt éppen semmi, ami gyilkolta volna (áramkimaradás, túlterhelés stb).

Tápnál mindig azt szokás nézni, "mi lenne ha", nem pedig eddig ment 5 évet, marad ez, mert a legrosszabb helyzetre kell készülni. Ha egy túláram miatt elszállt volna az a 3 HDD-d minden adattal, akkor másképp állnál hozzá a témához.

2017. szept. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

De nem szállt el, és egyszer sem mutatott instabilitáshoz hasonló jeleket, pedig volt hogy sokat kértem tőle.


Én nem azt nézem, mi lesz ha....hanem, hogy ment öt évet hibátlanul. Ez meggyőzött, ezért bátorkodtam beírni. Másodjára is vennék, ha szükségem lenne ilyen tápra.

2017. szept. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy ilyet kifogtál, ilyen alapon ha valaki kifog egy jó Approx tápot és üzemel 10 évig akkor az megbízható?

Egyszerűen én a teszteknek hiszek, illetve a szakembereknek.

Lehet más körülmények között hamarabb elvérzett volna.

2017. szept. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!