Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Modemhez milyen router lehetne...

Help_asd kérdése:

Modemhez milyen router lehetne venni?

Figyelt kérdés

nekem van egy telenoros huawei e372 modemem és routert szeretnék venni csak nem tudom mit kell néznem mert oké hogy legyen rajta usb de az elég?

vagy ez jó? : [link]

és majd hogy kéne beüzemelni?

csak bedugom a modemet meg áramot, bekapcs és kész?



#router #Telenor #modem #huawei e372
2017. aug. 28. 08:17
 1/9 P.O.C. ***** válasza:

Nem minden router kezeli a 3G/4G modemeket, ami USB -s. Sőt az a ritkább. Leggyakrabban külső vinyót pen drive -ot lehet rákötni az USB -re és megosztani a hálózaton, illetve nyomtatószerverként is funkcionálhat. Ugyan lehet ezeket a routereket is okosítani alternatív firmware -ekkel, hogy képesek legyenek erre is. De ez elég komplikált, ne menjünk bele.

Legegyszerűbb eleve olyan routert venni, ami alapból kezeli a 3G/4G modemeket. Illetve ha kiválasztasz egyet, érdemes megnézni a gyártó honlapján a kompatibilitási listát, hogy volt-e tesztelve az adott modemmel. Mert sajnos olyan is van, hogy hiába kezel az adott router ilyen USB -s modemeket, bizonyos gyártókkal és típusokkal egyszerűen nem tud mit kezdeni.

2017. aug. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de azt hol tudnám megnézni hogy kompatibilis-e mert nem találok olyat.
2017. aug. 28. 09:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez pl pont erre való:

[link]

2017. aug. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél, az egy ADSL router. Annak az USB portja printer vagy HDD megosztásra való, az USB-s mobilnet strickedet NEM fogja felismerni.

Neked kimondott 3G router kell, vannak ilyenek, csak nem olcsók és alaposan meg kell nézni, mit támogatnak, mert én anno sokat szívtam egy helyen, ahol csak mobilnetre volt lehetőség, de kellett a router és alig találtam olyan eszközt, ami kompatibilis volt a stickkel.

2017. aug. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

értem és pl ez jó?

[link]

2017. aug. 28. 10:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, csak nézd meg a kompatibilitási listát, hogy a te mobilsticked támogatott-e!
2017. aug. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 P.O.C. ***** válasza:

Tudja kezelni elvileg.

Legalábbis itt benne van a listában:

[link]


Amúgy az RT-N18U jobban megéri. Erősebb hardver 2 db USB és Gigabites LAN. Az Emag -on most akciós:

[link]

2017. aug. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bocs de azt meg hol találom??
2017. aug. 28. 12:36
 9/9 A kérdező kommentje:

semmi bocs

köszi a választ :D

2017. aug. 28. 12:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!