Hogy is van ez? (Többi lent)
Az a helyzet, hogy nem értek a processzorokhoz és meg szeretném érteni, hogy mi is a helyzet. Azt értem, hogy van sima 1 magos, dual core-os, quad core-os, i5-ös illetve a jelenleg "legerösebb" az i7-es, de mi a különbség a quad core <-> i5 között, ha jól tudom az i5-ös is 4 magos, bár lehet én vagyok a hülye. Érdekelne, hogy az i5 és i7 között is milyen különbségek vannak. Miért mondják, hogy az i7-et ritkán lehet kihasználni, bőven elég egy i5-ös proci?
Normális válaszokat, köszi:) .
A lényeg, hogy az intel a kb 10. generációt nyomta a P4 processzorból.
Az egyes generációkat próbálják egymástól megkülönböztetni, mostanában pl azzal, hogy i3-i5-i7(-i9) jelzéseket kapnak a quad-core helyett.
Fontos még az IPC, magyarul hogy egy órajel alatt hány utasítást tud elvégezni az adott processzor. Intel Core Extreme QX9770 IPC-je 4,6, míg az i5-2500k IPC-je 6.288. Így hiába négymagos mindkettő, az i5-2500K sokkal több utasítást tud végrehajtani. Másrészt ezen felül ismerni kell az adott processzor felépítését is (például hiába volt az AMD FX processzoroknak sok magjuk, mivel két maghoz tartozott egy FPU, ezért elég fogyatékosok voltak, bizonyos számításokhoz nem voltak elég gyorsak), illetve ehhez kapcsolódóan a felépítéséből adódóan képes egy algoritmuslefolyását hatékonyabban megjósolni, így egyáltalán nem mindegy, hogy milyen feladathoz milyen processzort használunk.
TL;DR: senkit nem érdekel, hogy hány magos a processzor vagy hány szálas, ez csak azonos generációban lehet mérvadó. Teszteket kell nézni.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!