Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha újra telepítem a windows...

Ha újra telepítem a windows xp-t a gépemen, a c éd d meghajtón tárolt dolgok elvesznek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 25. 08:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Újratelepítheted úgy is, hogy nem formáztatsz, felülírod a régi vinfost, de akkor probléma lesz sok mindennel. Ha két vinyó van, akkor az egyiket formázod és arra telepíted fel, akkor a másikon megmarad minden.

De ha ilyet kérdezel, akkor hogyan tudod feltenni egyedül? :)

2010. máj. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
sok mindent feltelepítettem már de windows xp-t még nem és érdekelt hogy akkor elvesznek-e az adatok vagy sem...
2010. máj. 25. 08:39
 3/9 MaXXeGee ***** válasza:
100%
Minden ami szükséges amit szeretnél, hogy megmaradjon ments át a "D" meghajtóra, és telepítéskor, amikor kérdezni, hogy hova telepítsen, akkor a c-t jelölöd ki, és azt formázod. De ha tényleg bizonytalan vagy, inkább kérj meg valakit, aki már csinált (nem egy ilyet sikeresen), hogy segítsen, mutassa meg.
2010. máj. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát az a gond hogy nem tudom elindítani sem a gépet, mert amikor bekapcsolom akkor addig jut el hogy megjelenik a windows xp képe, aztán megjelenik egy hibaüzenet és újraindul, és ezt csinálja folyamatosan amíg ki nem kapcsolom... gondoltam megpróbálom újra feltenni a windows xp-t hátha az segít ezen :(
2010. máj. 25. 10:26
 5/9 anonim ***** válasza:
ha 2 patríciód van, és ha arra telepíted a wint amin eddig is volt,akkor a másik patríció érintetlen marad,bár nem tudom hogy van megosztva a géped,hol van a win és hol vannak a cuccaid, de kövesd az én példám legközelebb vagy egy pendrive vagy dvd-re kiirod a neked fontos cuccokat és a gépen nem tárolsz semmi életbe vágót amit ne tudnál beszerezni bárhonnan a netről.
2010. máj. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ÉRTED mert a dvd vagy a pendirve sokkal megbízhatóbb adathordozó mint a winchester... szerintem utolsó inkább vegyél egy másik vinyót, és arra backupolj rendszeresen, sokkal jobban jársz.
2010. máj. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válasz :

Nem, csak azon a partíción lévő adatok vesznek el amit formázol.

Válasz a valódi problémádra :

Először próbáld meg az utolsó működő konfiguráció visszaállítását (F8-ra jön ki a gépek többségénél), illetve ha az nem megy akkor még a csökkentett móddal is megpróbálkozhatsz(szintén F8). Ha a második verzió sikerül akkor ki tudod menteni a D meghajtóra azokat a fájlokat amiket szeretnél megtartani. Utána format C: és mehet az új Win.

Amennyiben ezek nem sikerülnek akkor ha fontosak az adatok akkor nem tiszta telepítést csinálsz, hanem a meglévő rendszert írod felül(formázás nélkül!!).


Megoldható a problémád "elegánsabban" is, de ahhoz valamelyik linux disztro live cd-jére vagy pedig egy Hiren's BootCD-re(vagy egyéb adatmentő alkalmazás lemezére) lenne szükséged.

2010. máj. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ma 12:19 nekem füstölt már el pár vinyóm,szó szerint füstölt,nem gagyik,nem lófaszra valók, úgyhogy ami nekem fontos pár fotó,nyaralási képek,meg pár videó simán elfér egy pendrive-on a szekrény aljába, a többi meg mind beszerezhető a netről.
2010. máj. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb így próbáld meg és minden adatod megmarad:

[link]

2010. máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!