Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan állítsam be optimálisan...

Hogyan állítsam be optimálisan a routert?

Figyelt kérdés
A probléma a következő: 240/20Mb-os netem van. Ez kábelen átjön, WiFi-n sehogy sem tudok belőle 50/20-nál többet kicsikarni. Esetleg ennyi a 2,4GHz-es WiFi maximuma? Sajnos egyik eszközöm sem támogatja az 5GHz-et. Amit még érdemes megemlítenem, hogy panelban lakom, sok WiFi hálózat van a közelben, így a csatorna állítás sem segít sokat. Esetleg ez is közrejátszik?
2017. aug. 17. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Panelben, millió másik hálózattal körül véve teljesen jó az 50Mbit-es sebesség. Ne álmodj többről!
2017. aug. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó, de a vevőn is állíthatsz. Ha laptop akkor pl. Energiagazdálkodási beállításoknál beállíthatod a vezetéknélküli adaptert nagyteljesítményűre. De az eszközkezelőben is megnézheted a beállításokat, frissítsd a drivert a legújabbra. Ha a router cserélhető antennás vehetsz rá nagyobbat. Plusz ilyen alap dolgok, hogy ne a földön/sarokban legyen a router, stb.
2017. aug. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Shaddark ***** válasza:

[link]


Itt láthatod, hogy a 2.4 Ghz-vel működő szabványok maximuma a 802.11n ami ezen a frekvencián elvben 74 Mb/s.


Amire szükséged van nagyobb sebességhez, az egy 802.11ac szabványt is ismerő router vagy repeater.

2017. aug. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

N -es szabványon sokkal többről nem lehet álmodni.

AC -s router és AC -s eszköz esetén kihozható szobán belül ez a sebesség.

5GHz -en nagyon gyorsan romlik a jelszint, ha akadályok vannak.

2017. aug. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor a laptopnál marad a kábel, mobilra meg teljesen elég az 50Mb. Köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 17. 13:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!