Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy állítsam be a tv-re a...

Hogy állítsam be a tv-re a számtógép hangját HDMI kábellel?

Figyelt kérdés
Vettem egy HDMI kábelt, és összekötöttem vele a tv-t a géppel, de csak a kép megy át. Megnéztem mát az erre irányuló régebbi kérdéseket, de semelyik megoldás se segített. A gép a tv-t csak monitorként látja,tehát hangeszközként meg se jelenik.

2017. aug. 9. 20:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Win 10 fut a gépen.
2017. aug. 9. 20:53
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
jobbalul hanxóró ikon
2017. aug. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

És HDMI-HDMI kapcsolat van? Mert pl DVI-HDMI kábel is van, és ott hang már nem megy, csak kép.

Nekem gond nélkül felismeri a TV-t hangeszközként is, megjelenik egyből jobb alul a hangerőszabályozóban mint eszköz.

Amúgy ha ott nincs is akkor mélyebben a hangkártya beállításokban néznék körül.

2017. aug. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A hangszóróikonos témát ár próbáltam, a kábel biztos, hogy HDMI, a gép lyukja mellé is HDMI van írva.
2017. aug. 9. 21:22
 5/10 A kérdező kommentje:
Az számít, hogy a HDMI kábel vége arany vagy fénysznű?
2017. aug. 9. 21:24
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ha hdmi-hdmi van, akkor a vezérlőpult - hang menüpontnál kell átrakni alapértelmezettre a TV_t.

[link]

2017. aug. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
illetve ha van videokártya a gépben, akkor fontos hogy ne alaplapra dugd a HDMI-HDMI kábelt, hanem a videokártya kimenetére.
2017. aug. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy aranyozott vagy nem, annak nincs komoly jelentősége. Elvileg az aranyozott az talán valamivel gyorsabb, vagy stabilabb adatátvitelre képes. De nem tudom ennek a fizikai hátterét. A te kérdésed szempontjából nem releváns.
2017. aug. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Notebookról van szó. A hangokál csak a "hangszórók" jelenik meg nekem.
2017. aug. 9. 21:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor hiányzik vagy nem megfelelő a driver.
2017. aug. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!