Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows telepítése. De hogyan?

Windows telepítése. De hogyan?

Figyelt kérdés
Újra szeretném telepíteni a windowst, de ahoz be kel jutni a bios-ba. Az a PS/2 port ahol régen a billentyűzet volt, már pár éve nem működik (Most USB bill van). A másik ilyen port működik (kettő van, de a másik még soha nem volt használva). Nem lesz semmi baja a billentyűzetnek, ha nem a régi, megszokott PS/2 portba dugom, hanem a másik PS/2 portba? (Félek kísérletezni, a billentyűzet nem az enyém, holnap vissza kel hogy adjam az eredeti tulajának)

2017. júl. 30. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
A másik az egérnek van, oda hiába dugod a billentyűzetet. Baja nem lesz, ha bedugod, de nem fog működni. Az USB billentyűzetről is be tudsz lépni a BIOS-ba.
2017. júl. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Még régi pentiumos (LGA775) rendszeremnél tapasztaltam ilyet, hogy usb-s billel nem tudtam biosba lépni. Szerencsém, hogy volt egy usb to ps/2 átalakítóm.

Amúgy a lila a billentyűé, a zöld az egéré.

2017. júl. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A lilába hiába dugom a billentyűzetet, semmi nem történik.
2017. júl. 30. 11:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Lilába billentyűt, zöldbe egeret tudsz dugni. Nem felcserélhető. Van univerzális port is, ez általában lila-zöld kétszínű szokott lenni, abba bármelyik dugható.


Alternatív megoldás az USB driver beleintegrálása a telepítőbe. Én meg egy harmadik módszert szoktam használni: PS/2 egér + képernyő-billentyűzet. Aztán bent az oprendszerben felrakom az USB drivert. Neked ez azért lenne jó, mert az egér portod elvileg jó, még használva se volt.

2017. júl. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
windows telepítéshez miért kell belépni as biosba?
2017. júl. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hogy beállítsam, hogy cd-ről bootoljon a gép :)
2017. júl. 30. 13:56
 7/9 anonim válasza:
Tudom, ez nem ide tartozik, de a bootolási priorítás végett mindig a CD-ről kellene bootolnia és akkor nem áll fent ez a probléma. Nálam így van: 1. USB 2. CD 3. HDD
2017. júl. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyomogatod az esc-et vagy az F10-et vagy F12-t előjön a boot menü és nem kell biosba menni
2017. aug. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mára Már a kérdés nem aktuális! Egyik ismerősöm megoldotta a dolgot (Ne kérdezzétek hogyan, de megoldotta) Valamit csinált a PS/2-vel, most valami csoda folytán működik. De lehet hogy csak én voltam h*lye ehez.De a lényeg: A rendszer újrainstallálva, A Válaszolóknak minden segítséget köszönök, a legközelebbi windows-telepítés során már remélhetőleg nem lesz szügség ilyen badarságokra. Ez egy régi számítógép, 2 GB rammal, csak internetezésre használom, meg néha zenehalgatásra (YT, SC, STB STB) És már tervben van, hogy lecserélem egy komolyabbra. Köszönök Mindent mindenkinek!!!
2017. aug. 1. 17:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!