Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 10 telepítése erre a...

Windows 10 telepítése erre a gépre?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta Windows 7-et használok és úgy gondoltam, hogy bootolva felrakhatnék egy Windows 10-et...


A gépem:


CPU: Intel(R) Core(TM) i7-930 @ 2.80GHz (8 magos)

GPU: nVidia Geforce 9800GT 512Mb GDDR3 256bit

RAM: 8GB DDR3 1600MHz

MB: Gigabyte GA-X58A-UD3R v1

OP: Windows 7 SP1 X64

HDD: Samsung 500GB


A particionálással vannak gondok, mert nekem most úgy van, hogy 50GB a rendszeré, és a többi 450GB az enyém, de úgy szeretném, hogy 100GB legyen a rendszeré, mert az valahogyan mindig megtelik, pedig semmit se telepítek oda...

Sokszor raktam már fel Windowst a haveraim gépére, de nekik alapból 100GB a rendszeré és ott csak annyi volt a dolgom, hogy leformázom aztán már mehetett is a telepítés... Attól félek, ha belenyúlok a "Kiterjesztés" opcióba, akkor valamit elrontok, ha mondjuk kiterjesztem a "C" meghajtót 100GB-ra, akkor azt elveszi a 450GB-ból, vagy hogy van ez? Aki esetleg el tudná magyarázni, vagy egy linket tudna küldeni róla, azt nagyon megköszönném, és légyszi normális válaszokat, ne olyat, hogy "te idióta" :D

A válaszokat előre is köszönöm! <3



2016. dec. 2. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Ha új op rendszert raksz fel, akkor úgy variálod a partíciókat ahogy akarod.

2. Nem éri meg, mivel nem lesz illesztőprogramod/drivered ilyen régi kártyához, komolyabb kártya berakása mellett meg kb az egész rendszert cserélni kéne úgy ahogy van.


https://www.youtube.com/watch?v=Z9O6_0W3228

2:20 körül

2016. dec. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dongaben ***** válasza:
Komolyabb partícionáló programok tudnak áttenni "D" szabad területéről "C"-re. De én azt javasolnám, hogy az említett haverok merevlemezére mentsd át a "D"-t. Aztán, azt kezdesz az 500Gb-al, amit akarsz...
2016. dec. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha kiterjeszted, persze elveszi a D-ből. Mekkora szabad hely van a D-n? Lemezkezelővel így kell csinálni: https://www.youtube.com/watch?v=Gi-tRu_PvJM


Vannak particionáló programok, azokkal live cd-ről lehet átméretezni. MiniToolParticionWizard [link]

De kell lennie szabad helynek a D-n kb 110GB, he leveszel róla 50GB-ot.

A legbiztosabb, ha valahova lemented a D-t, és csinálsz tiszta telepítést.

2016. dec. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem!:), köszi a válaszokat!, de akkor most megéri felraknom a win10-et, vagy maradjak 7-nél?
2016. dec. 2. 16:17
 5/5 A kérdező kommentje:
az első hozzászóló, azzal hogy az "egész rendszert" úgy értetted, hogy alaplap, proci meg ilyenek? Vagy csak op rendszert?
2016. dec. 2. 16:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!