Mitől áll le folyamatosan a számítógép? (kifejtve lentebb)
Sziasztok..
A történet a következő:
A számítógépem 2 hónapig állt, nem volt használatban. Mielőtt pihenőre ment volna tökéletesen működött. 2 hónap után mikor összedugtam a következő történt:
(Minden a legnagyobb rendben volt összedugva, többszörösen ellenőriztem a kábeleket, minden okés volt)
- Beindult, de nem hozta be sem a BIOS-t, sem a Windowst.
- Kattogott a CD olvasó, de nem csinált ezentúl semmit.
Ekkor arra gondoltam, hogy a winchester szállt el, majd 3 nap szenvedés után rájöttem, hogy a BIOS elem ment ki. Vettem egyet, majd egy ideig úgy indult csak a gép, hogy nyomtam az elemet boot közben, de ez elmúlt.
Ez szépen abbamaradt, majd 3-4 napra rá elkezdett kék halált dobálni elég erősen. Eltelt újabb 3-4 nap, semmi gond nem volt azon túl, hogy 2 naponta random elkezdett lefagyni, majd miután újraindítottam mindig a "2.2TB Infinity" feliratot hozta be és manuálisan kellett betöltögetni a SATA-ról a dolgokat.
Tegnap letöltöttem a Fallout 4-et, gondoltam kipróbálom. Jelezte is, hogy csak low-on tudja futtatni. Elkezdtem játszani, majd 3. percben beakadt a hang, és lefagyott a gép.
Ezek után felraktam a Fallout 3-at, ami szintén ugyan ezt csinálta.
Ma megnyitottam az Origint, gondoltam játszok egyet a SimCityvel, ment is minden rendben, éppen a beállításokkal szórakoztam, mikor megint beakadt, megint leállt.
Ezek a hibák mitől fordulhatnak elő? Gondoltam winchesterre, RAM-ra, processzorra, tápra, de ezeket nem tudom mind cserélni...Szerintetek?
Köszi!
Processzort kizárhatjuk.
Nézd meg HDSentinellel a HDD-t, a SMART fülre kattints, nyomj jobb egérgombot bármelyik mezőn és válaszd ki a deicmális adatmezőt, majd printscreeneld le és küldd el ide.
Milyen a tápod és lapod pontos típusa?
Jó, most ezt indítsd el, menj az Analyze-ra, ez megnézi hogy mi miatt kaptál kékhalált, a kódot fogja kiírni, ezért ezt is printscreeneld.
A HDD-nek több száz CRC hibája van, amit vagy törött SATA kábel okozott, vagy kommunikációs hiba, szóval lehetett a lap miatt is. Mozgasd meg/cseréld a kábelt, aztán figyeld hogy a 199-es (Ultra ATA CRC Error Count) növekedett-e, ha igen, akkor a kábel jó, és a lap hibás.
A HDD még fejhibás is, de ez Seagate-nél nagyon gyakori , sok esetben ennek ellenére rendesen működik.
AVAST is kékhalálozik, telepítsd újra, vagy cseréld le.
A többi memóriahibára is utalhat, de lehet hogy csak a Windows szar. Azt javaslom ha le tudod menteni a fontos adatokat akkor telepítsd újra a Windowst, drivereket mindig a gyártó oldaláról szedd, ha fennáll a probléma akkor még mindig ott vagyunk hogy vagy RAM vagy az alaplap.
A SATA kábelt majd cseréld, és nézd hogy a CRC növekszik-e, ne felejtsd.
Nincsen esetleg olyan ismerősöd akitől kölcsön tudnád kérni a RAMját?
Akitől kölcsön tudnám, az 200 km-el arrébb lakik sajnos. :/
Amúgy, a SATA csatikat át szoktam dugni másik slotba, ha ezt csinálja, és akkor egy ideig nem fagy folyamatosan. Ha ezt csinálom, akkor lehet még egy kicsit backelni a vételt? Ez segíthet valamit?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!