Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Macbook air 2017 vagy a...

A Macbook air 2017 vagy a Macbook Pro 13 2017-et érdemesebb megvenni?

Figyelt kérdés

2017. júl. 22. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ mik az igényeid. Én a sulim miatt a Pro-n gondolkozok. Minimum gimi + BSc képzésen kiszolgálna.

Mindkettő gép minőségi. Már az anyagán is látszik, hogy nem a Tesco-s 160 ezres borzalom. Jól hordozható, mert könnyű és vékony. Főleg az Air. Az akkumulátor kb 10 óráig bírja. Volt egy teszt és egyik laptop márka sem bírta eddig töltés nélkül, hiába ígérik a gyártok (Dell, HP, Asus, Lenovo). Lehet más laptophoz jobb cpu-t vagy mást írnak, de akkoris a Macbook van jobban optimalizálva. Ezt nem értik meg sokan. Egyik haveromnak 2012-es Pro van. Még mindig nincs rá panasza. Nekem Air van, de anyunak adom, mert Pro-ra van szükségem. De nagyon jó használni az Air-t is. Csak ajánlani tudom. Ilyen minőségben nem kapsz olcsóbb windows laptopot. A Pro is a Dell XPS kategóriája, és ez van ugyanannyi árban, mint az Apple. Mi külföldön élünk és itt megengedhetik maguknak az emberek ezt a márkát. Nem luxus cikk az Apple nálunk. Egyrészt nincs 27 % áfa, másrészt emberi fizetések vannak. Ezt csak azért írtam, mert úgyis lesz, aki szerint túlértékelt sznob termék. Sőt sz@r. Az ilyennel nem kell fogalalkozni. Lehet nem is volt még a kezében ilyen gép vagy irigy proli.

2017. júl. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az airt.

Teljesítményben a Pro előnye tényleg csak a videovágásnál jön elő, minden másban praktikusabb az air.

- olcsóbb

- van rajta rendes USB, SD olvasó


Ok, a touch bar poén, de csak ezért nem éri meg az air árának a több mint másfélszeresét

2017. júl. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem írtad , hogy a touchbar nélkülire vagy a touchbarosra gondolsz.

Azt sem hogy komolyabb dolgokra kell vagy csak netezni.


Ettől függetlenül szerintem az air Magyaroszágon jobb választás. Sokkal olcsóbb és nem kell hozzá átalakító. (USA ban alig drágább...)

A kijelzője se rossz szerintem, ha nem 5 centiről nézed.

A plusz teljesítmény meg szükségtelen az alap dolgokhoz, persze nem tudom mire akarod használni.

2017. júl. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!