Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jól sejtem, az alaplap halt meg?

Jól sejtem, az alaplap halt meg?

Figyelt kérdés
Tegnap megérkezett a gépem, összeraktam, sípolt egy rövidet post után ahogy kell, kiírta megfelelően a procit, memóriát, minden egyebet. Kb 20-25 perc használat után szétfagyott az egész rendszer, újraindítottam, azóta csak a ledek világítanak és a ventik pörögnek fel, képet nem ad, illetve sípolás sincs. Próbáltam ram, de még proci nélkül is, semmiféle változás nem történt. Az előző gépemben működik minden normálisan(táp, háttértár és a kártya ugyanaz, procit és a memóriát nem tudom másik gépben megnézni).
2017. júl. 22. 05:15
 1/8 anonim ***** válasza:

proci nélkül nem fog elindulni, ahogy teljesen ram nélkül se.


Te se kelsz fel reggel az ágyból ha kikapják az agyad vagy a komplett ideghálózatod :D


Egyéb iránt jó eséllyel alaplap, de mielőtt kivágnád azért nézd végig a kábeleket, sata kábel nem csúszott ki, ha több ramod van csak egyet-egyet berakni és más-más ram foglalatba.

2017. júl. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Illetve ha sikerül életre kelteni ne felejtsd el újra felrakni az op rendszert alaplap csere miatt.
2017. júl. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ram nélkül sípolva jelezné, hogy gáz van a rammal, azért írtam hogy próbáltam anélkül is és abszolúte semmi, a ledek világítanak és a ventik pörögnek, de sípolás egyáltalán nincs(az első indítással szemben, amikor minden jól ment, volt egy rövid sípolás és felállt a rendszer).


Tehát nem arról van szó, hogy csak nem bootol, hanem hogy a leírtakon kívül semmit nem csinál, ilyet pl sata kábel kilazulás nem okozna, ismereteim szerint vagy cpu, vagy alaplap hiba lehet(vagy táp, de előtte is meg azóta is azt a tápot használom, egészen biztosan nem ezzel van a gond).

2017. júl. 22. 09:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg a CPU foglalatot, nem-e sérült. Valószínű alaplap hiba.
2017. júl. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Esetleg nézd meg az alaplap tüskéit, nem-e hajolt el valamelyik vagy tört le.
2017. júl. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
valószínű egy olcsó kínai tápot vettél bele és azt vágta gajra .
2017. júl. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Semmiféle fizikai sérülést nem látok a lapon, de úgy tűnik hogy meglepően sokan panaszkodnak hasonló gondokra(volt akinél jó ha minden tizedik alkalommal jut el a post ig, én ennyit nem is próbálkoztam vele), valószínűleg én is kifogtam egy hibás darabot.


#6

Ohh, mi alapján valószínű? A kérdésemből kiindulva neked úgy tűnt, hogy annyira lövésem sincs a hardverekről hogy azt nézem hogy 750W, hát hülye lennék 45 ezret fizetni érte amikor van 8 ezerért is hkc, és még világít is? Nem, nem olcsó kínai táp.

2017. júl. 22. 22:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne a lapon keress sérülést, hanem a CPU foglalaton vagyis a tüskék állását nézd, hogy homogén-e.
2017. júl. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!