Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Ethereum bányászat, egyálta...

Az Ethereum bányászat, egyáltalán a bányászat mennyire legális?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá, így amiket írni fogok, lehet nem igazak, nyugodtan kilehet majd javítani.


Kívülről nekem ez olyan, mint egy fekete munka, plusz bevétel adózás nélkül, mert ki az az állat, aki felvásárol 8 VGA-t, és majd leadózik az Ethereum-ból keresett összegből. Ebből következő kérdés, mennyire legális? Itthon mennyire érdekli ezt a NAV?


Illetve, aki ilyenbe belevág, az önerőből vesz 8 kártyát, vagy hitelre? Mert millió build van youtubeon, és azért 6-8-10 VGA-t venni akár 1 millió is lehet Ft-ban, vagy több, csak a VGA.


Minek a reményében vág bele ilyenbe valaki? Meggazdagszik belőle? Hirtelen jött plusz bevétel? "Másodállás"? Vagy lehetőség a munkakerülőknek? Tényleg nem tudom elképzelni, hogy mi a motivációja, vagy mi a lényege ennek az egész dolognak. Miért jó az, hogy kinyírják a hardverpiacot úgy, hogy sok helyen írják kommentekben akár magyar oldalakon, akár youtube videók alatt, hogy nem is éri meg annyira, továbbá sokaknak több a kiadásuk az egésszel, mint a bevételük. Eleve a hardver megvásárlása, utána a villanyszámla. Szóval hogy van ez, vagy bejön a dolog, vagy nem? Aztán ha bejön, akkor lehet kaszálsz, ha nem, akkor meg kidobtad a pénzt az ablakon?


Nem szeretnék belevágni, isten ments, csupán megszeretném érteni ezt az egész bányász dolgot, ami most zajlik, és ami miatt pang a VGA piac.



2017. júl. 21. 16:39
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Majd kiderül. Kína csak a világ legnagyobb és legnépesebb országi, biztos nem jelent semmit... Kiderül...
2017. szept. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Ez ami most volt csak egy anomália a sok közül. Ennél sokkal nagyobb árfolyam megroggyanások is voltak különböző okok miatt. Eddig Kína sokat számított, mert olcsó volt ott az áram. Ez most kiesett, de most Putyin készül bitcoint bányászni állami szinten a nála szintén olcsó árammal. Csak a szereplők változnak kicsit, ennyi történt, de maguk a szerepek maradnak. Kína most hasonlót tett, mint amikor Gorbacsov betiltotta a szeszt, ezzel a fekete gazdaságba kényszerítette azt s óriási adókiesést okozott a Szovjetuniónak. Még azon is vitáztak egy darabig a közgazdászok, hogy nem ez okozta e a SZU vesztét. Majd Kína is rá fog jönni, hogy saját magával baszik ki azzal, ha ebből kimarad... Az elektromos áramon is van adó aminek a bitcoinra eső részétől most elesik, valamint attól is amit az ott bányászott bitcoinból ott költöttek volna el, amit az ott váltott bitcoinból és váltási nyereségből ott költöttek volna el s sorolhatnám... A bitcoin megy tovább Kína nélkül is és ennek a húzásnak egyetlen vesztese lesz csak, maga Kína.
2017. szept. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Most majd Oroszország kapja azt az adót, amit eddig Kína kapott. Ennyi a változás.
2017. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
hát igen, kiderült, betiltotta kina, s most 4-szer annyit ér, úgy hogy még meg is roggyant közben 6 és félszer annyiról
2018. jan. 3. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Flash! válasza:

Magyarorszàgi energiaàrakon ès szinte egèsz Euròpàban,ilyenolyan garàzsokban összeàllìtott rendszereken nem biztosìtott a gazdasàgos bànyàszat mint befektetèsi forma(hacsak nem kalkulàl valaki hatalmas tovàbbi àrfolyamnyeresègekkel;de az màr a szerencsejàtèk kategòria.Viszont ha erre szàmolunk akkor màr direktben venni egyszerűbb ès cèlszerűbb.

(Pl:Coinbase stb)


14#es -nek, aki egy fèl bitcoint(vagy Etheteumot stb..) bànyàszott annak èppen egy fèl bitcoinja van ami most x %al többet èr az aktuàlis àrfolyamon.

(ha feltètelezzük hogy nem valamelyik bitcointőzsdèn trade-lt vele vagy egyèb mòdon èrtèkesìtette valakinek,de az màr megint teljesen màs helyzet.)


19# Kìna csak egy tènyező; Ott van mèg India,Dèlkorea, az Oroszok,fèl dèl-amerika, mèg maga az aprò Izland is aspiràl hogy kissebb Kriptovaluta hatalommà vàljon a megùjulò termèszeti erőforràsai kihasznàlàsa rèvèn.

(Amerikàban ès euròpàban a magasabb energiaàrak vègett inkàbb a kissebb ès nagyobb volumenű tőkeinjektàlàs illetve kereskedès a valòszìnűbb elterjedèsi forma a jelenre ès a közeljövőre nèzve)

A felhő alapù bànyàszàsròl,bèrbevett kihasznàlatlan hardverkapacitàsokròl ès az "előbànyàszott"Kriptovalutàkròl màr itt nem kezdenèk okfejtèsbe...


A Bitcoin,Ethereum (esetleg) eltűnhetnek, de jönnek jobb,sokoldalùbb Kryptò-k.

Idővel valòszìnűleg egyàltalàn nem is lesz szüksèg bànyàsztevèkenysègre sem.


Otthon relatìve hatèkonybban csak "shitcoin"-t lehet bànyàszni aminek vagy lesz valami reàlis èrtèke vègül vagy nem.

A kockàzat nem èri meg a hardware-t, szemben az òriàs Minerfarmok hatalmas szàmìtàsi kapacitàsàval.


Igazsàg szerint a lakossàgi bànyàszatra màr nem igazàn lehet ideològiàt talàlni, ìgy èn erről (a dolognak a mining rèszèről)mindenkit lebeszèlnèk.

2018. febr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!