Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SATA-IDE átalakítóval miért...

SATA-IDE átalakítóval miért nem ismeri fel a gépem a régi Whinchestert?

Figyelt kérdés
Üdvözlök mindenkit! Az lenne a kérésem, hogy aki ért ehhez a témához, pár mondatban mondja már el, hogy hogyan kell beállítani a gépet, hogy ez működjön. Új gépem van Windows 7-el. A régi gépemből megmaradt a Winchester és rajta képek és zenék. Vettem SATA-IDE átalakítót, de nem ismeri fel valamiért. A jumpereléshez sem értek, és amikor beletettem a gépbe a régi winchestert, arról akart boot-olni automatikusan. Szóval a kérdésem az, hogy, hogyan kell beállítani, hogy az új winchesterről boot-oljon a gép, de a total commanderben felismerje a régit is? Ha valaki segít előre is köszönöm szépen!
2017. júl. 14. 12:21
 1/6 A kérdező kommentje:
A bios-ban nem találtam meg azt, ami a régiben benne volt, hogy Primary boot device, de nem is nagyon mernék belenyíúlni, nehogy elcsesszem az egészet, mert nem olyan mint a régi.
2017. júl. 14. 12:27
 2/6 anonim ***** válasza:
Pedig ott lesz az. Vagy ha más nem, nyomkodj escape-et akkor, amikor bioshoz nyomkodnál del/f2/amivan, és hátha belibben egy menü a bootolható driveokkal.
2017. júl. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam és annyit sikerült elérnem, hogy az új winchester-ről boot-olt, de a total commander-ben nem látja a régit. A jumper-eket hogyan kellene beállítani? valahol azt olvastam hogy Slave-be kell tenni, de annyi féle beállítás van rajta egy kis matricán, hogy fogalmam sincs. [link]
2017. júl. 14. 12:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van, a második sor második szerinti menni fog, ha nincs, akkor kell még egy jumperka, hogy az első sor második szerint tedd. Egyébként ha nem csal az emlékezetem, ezeknél volt úgy, hogy jumper nélkül értelmes defaultra állt: legelterjedtebb, visszaesésmentes beállítás és cable select.
2017. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A kék Jumper mögött van még egy fekete csak nem látszik, mert nincs foantyú rajta.
2017. júl. 14. 13:45
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként mi a különbség a "16 Heads" és "15 Heads" között? Az én problémámra van hatása? ( Bocs, hogy ennyit kérdezek, de, annyira szeretnék túl lenni rajta...
2017. júl. 14. 13:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!