Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha veszek a lézernyomtatómba...

Ha veszek a lézernyomtatómba egy OPC dobegységet (szelénhengert) az biztos megoldja a problémát?

Figyelt kérdés

Van egy színes lézernyomtatóm, amiben a szeléngenger (opc dobegység), és a tonerkazetta külön van (tehát nincs egybeépítve).


A nyomtató a papíron egy, vagy két vízszintes csíkoz húz. Ha kiveszem a nyomtatóból a szelénhengert (opc dobegységet) akkor látszik a HENGEREN EGY HOSSZÚ CSÍK, mintha ott a szelénréteg lekopott volna, tehát kopott azon a részen. Ha kicserélem a szelénhengert, akkor biztos megoldja ezt a problémát.


NA DE, van egy másik problémám is, ha nyomtatok vele, akkor a képek bizonyos helyeken sötétebb csíkok látszódnak függőlegesen, illetve a FŐ PROBLÉMÁM hogy, szövegek esetén mintha a fekete kontúrja nem lenne egyenletes fekete, hanem mintha fekete pontokból állítaná össze a betőket, és hol halványabb, hol sötétebb a szöveg, ha közelről megnézzük. Kipróbáltam egy másik eredeti lézertonerrel, azzal is. Szóval szerintetek ez a hiba is a szelénhengerre utal, vagy ez lehet más is??


Nyomtató típusa: Dell 1235cn

Kb. 13000 oldal van benne.

Ingyen kaptam.


2017. jún. 28. 01:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy ki kell a dobot cserélned. A rossz az benne, hogy nem találtam utángyártott dobot, csak eredeti Dell-t. Több mint 30 ezer ft. Utángyártott toner van hozzá, azoknak csak 6258 ft darabja és csak 1000-1500 oldalt tudnak. Képzeld el, ha egyszerre fogy ki mind. Őszintén szólva lehet, hogy semmibe nem került neked, de a fenntartása egy vagyon. Lehet, hogy nem véletlenül adták oda ingyen, amikor megtudták, hogy mennyi a dob ára. Nézd a dolog jó oldalát, ingyen van egy jó szkennered.
2017. jún. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az igazság az hogy Németországban élek.....igaz anyagilag elég le vagyok most égve.


Német oldalon találtam a következőket:


[link]


Szóval 55Euro az utángyártott ára + szállítás. Az utángyártott toner meg 15Euro/db + szállítás.


Mindig is szerettem volna egy SZÍNES lézernyomtatót, de soha nem volt annyi pénzem, hogy egyben kifizessem.


Szóval ennek fejében sem éri meg a nyomtatóra költeni??

2017. jún. 28. 16:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha ingyen kaptad a nyomtatót, akkor így szerintem megéri. Bár úgy számolj hogy tonerből 4 db kell bele 1 fekete és 3 szines. Tehát a dob 55 euró + 4x15=60 euró összesen 115 euró.
2017. jún. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A jelenlegi tonerszintek:

Fekete: 33%

Sárga: 7%

Bíbor (magenta): 10%

Ciánkék: 10%


Plusz a Német akitől elhosztuk még adott mellé egy eredeti bontatlan fekete tonert is.....amit azóta próbaképp kibontottunk.

2017. jún. 28. 23:12

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!