Mi a feladatuk ezeknek a számítógép alkatrészeknek?
A processzor végzi a műveleteket a gépen.
Az alaplapba rakod a dolgokat.
A RAM tárolja a proci adatait.
A tápegység táplálja a gépet.
HDD,SSD adattárolásra alkalmas.
A processzor végzi a számításokat, beolvassa a RAM-ból a programot, értelmezi és végrehajtja az utasításokat, és képes a többi hardvert irányítani az utasítások alapján.
Az alaplap biztosítja a számítógép többi része közötti összeköttetést. Ezen van az EEPROM-ban tárolt BIOS is, ami a kezdőprogram, ami először betöltődik a RAM-ba, és megkezdi a rendszerindítást.
A RAM-ok adatot tárolnak a processzornak, mint a futó gépi kód, és amit az eltárol. A webböngészők pl. a nyitva levő weboldalakat tárolják el a program által meghatározott adatstruktúrában. Gyakorlatilag minden itt van, amivel a számítógép éppen dolgozik, illetve az operációs rendszerek gyakran használják a szabad memóriát a fájlok gyorsítótárazására. A processzor és a RAM közelségét mutatja, hogy rengeteg utasítás tud a RAM-ból adatot beolvasni vagy eltárolni memóriacím alapján, míg a háttértárhoz hozzáférni jóval összetettebb.
A tápegység a számítógép számára használható formába alakítja az áramot. A magasfeszültségű váltóáramot alacsony feszültségű egyenárammá alakítja.
A háttértárnak, mint az SSD és HDD, az a feladata, hogy ne csak ideiglenesen tudjunk információt tárolni. (A RAM tartalma áramvesztéskor kiürül.) A RAM-hoz képest lassabb sebessége miatt a programok nem tudják annyira aktívan használni, mint a RAM-ot. Mivel olcsóbb (adatmennyiség/árat nézve), ezért gyakorlatilag mindig több van belőle, mint a RAM-ból, így időnként az oprendszer kimozgat a háttértárra a RAM-ból adatot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!