Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez mi lehetett?

Ez mi lehetett?

Figyelt kérdés

Tesóm vett egy gépet, így 2 gép ment egyszerre általában + tv.


Amikor az ő gépe ment, és pl valami árammal kapcsolatos dolog történt, pl villanyfelkapcsolás, az enyém újraindult. De volt hogy akkor is, ha nagyon leterheltem, tehát sok áramot kellett felvennie, a tesóm gépe mellett ugye ilyenkor szintén kevés lehetett az áram. Elvileg régi a vezeték ami a villanypóznáról jön, majd beszólunk hogy csekkolják, mert ebben a kisvárosban egy ismerősnek volt már ilyen, nem messze innen.


Tehát ez történt. Tesóm ma nem volt itthon, de a gépét elfelejtette kikapcsolni. Ezért az enyémet benyomta, gondolva biztonságos a terep. Valamennyit ment, majd elmentem ebédelni, mire visszajöttem már nem ment, és be se kapcsolt, mintha nem kapott volna áramot.

Kiszedtem ramokat, hdd-t, (VGA jelenleg nincs benne mert még nem érkezett meg, a régit meg már eladtam tesómnak), processzort is, tápot is, majd visszatettem mindent, és semmit nem reagált a bekapcsológombra.


Aztán a bekapcsológombot, levettem, és csavarhúzóval hozzáértem a 2 pinhez, és bekapcsolt. Majd kikapcsoltam, bekapcsológombot csatlakoztattam és azzal is bekapcsolt nagy meglepődésemre.


Valaki tudna választ adni hogy mégis mi volt ez, miért ez kellett ahhoz hogy bekapcsoljon?


2017. jún. 17. 22:08
 1/3 A kérdező kommentje:
Ezért az enyémet benyomtam* lemaradt az m :)
2017. jún. 17. 22:10
 2/3 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy ha a 2 gépet két külön helységben használjátok van-e ilyen probléma. Valszeg régi a hálózat és nem bírja az automata ugyan azon áramkörön 2 gép terhelését. Ha külön szobában is ez a gond, akkor nincs ötletem.
2017. jún. 18. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi de inkább magára a gép problémájára vagyok kíváncsi miért így javult meg.
2017. jún. 18. 09:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!