Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes venni Freesynces...

Marydan kérdése:

Érdemes venni Freesynces monitort?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam, hogy érdemes vajon ilyen extra funkcióval felszerelt monitort venni? Nyilván egy erős vga képes kihajtani. Nem tudom, hogy most a v-sync kikapcsolása fog -e jelentős változást hozni. Ugye a folyamatos képkocka 60 fps. Na most egy olyan monitornál ami ráadásul 144 hz-et is bír, és elég erős kártya is van hozzá. Megérheti a sima monitor lecserélését? Nem tudom hogy látni fogok -e különbséget a 60 és a 144 hz között. Nem fogja fölöslegesen rendeleni és hajtani a kártyát?

Akinek van tapasztalata infója írjon bátran!



2017. jún. 9. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:

60 Hz és 144Hz között hatalmas a különbség, szinte biztosan látnád. Ha a 144 FPS-ed nem is lenne meg fixen, a Freesync rengeteget segítene és teljesen folyamatos játékélményt kapnál. Bár sokan úgy érzik, hogy fix. 60 FPS elég, ami tán így is van, de ha több FPS-ed van magasabb HZ-es monitor mellett, azt nagyon észre lehet venni. :D

Gondolom AMD-s kártyád van... :D

És olyan nincs, hogy fölöslegesen hajtsa, minél több az FPS-ed, annál jobb az élmény, míg azt a monitor bírja követni. :D


Erre a monitorra gondolsz? *-*


[link]


Én kiszemeltem már pár hónapja, de jelenleg nincs rá pénz... :D

2017. jún. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hölgyeim és uraim



A videókártya kihajtja a monitort

2017. jún. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Komplikato ***** válasza:
Izé, Az NVDA GSync, AMD FreeSync, meg a VESA adaptive Snyc lényege pont akkor van amikor alacsony a képfrissítés, jellemzően pont 60Hz alatt. Ettől függetlenül a modern monitorok, még ha tudnak 120-240Hz képfrissítést is, valamelyik technológiát alapból tartalmazzák, az a nem mindegy mennyi felárért. Ha a géped tud 144Hz-et kihajtani a kártyából, akkor viszont hidd el észre lehet venni a különbséget.
2017. jún. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a helyzet, hogy lehet tudnék szerezni majd egy gamer monitort. Igaz ez 75 Hz. De elég kedvező áron. Konrétan fele annyiért. Ami szerintem eléggé megéri.


Itt a link konkrétan erről lenne szó:


[link]


A probléma ott kezdődik, hogy nekem gtx 1060 van. Ehhez meg Radeon kártya kell. Ergo vagy el kell cserélnem, vagy eladni és aztán venni. Na most ha vennék, akkor RX 570 vagy 580 lenne az ideális. Vagyis lenne legalább olyan erős mint a jelenlegi nvidia kártyám.

Kérdés az megéri vesződni ezzel? Fog e annyit nyújtani, vagy folyamatosabb képet adni, hogy ez szembetűnő legyen. Mondjuk a v-sync mint opciót egyik gameben sem kellene már bekacsolni. Ez teljesen jó. Mert az 1060 is a legtöbb gamet 100+ fpsel képes full hd-ban futtatni.

Vélemény? Szerintetek érdemes a csere?

2017. jún. 10. 21:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!