Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen routert vegyek VPN...

Milyen routert vegyek VPN szervernek?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan routert itthonra, amire fellőhetnék egy VPN szervert, hogy néhány alkalmazást a hálózaton biztonságosan el tudjak érni akkor is, ha nem vagyok itthon. Ezen kívül van egy olyan igényem is, hogy a házi szerver automatikusan felébredjen alvásból, ha üzenet jön neki a router-en keresztül. Amennyire én tudom ehhez írnom kell egy shell script-et, ami a router-en fut majd és WOL-al ébreszti a szervert, ha csomagja jött, illetve a szerver tud neki infot küldeni arról, ha elmegy aludni. Tudtok ajánlani erre a célra routert lehetőleg nem valami csillagászati áron (értsd 30k alatt)?


Úgy gondoltam, hogy az utóbbi követelményhez valamilyen open WRT jellegű disztró (openWRT, ddWRT, Tomato, LEDE, stb.) kell majd, ami jó lenne, ha gyárilag rajta lenne, mert nem igazán bízom abban, hogyha én flashelem rá, akkor még ha sikerül is, minden tökéletesen fog működni rajta.

A VPN-nél azt olvasom, hogy az L2TP a biztonságos, a PPTP meg nem, de őszintén szólva nem igazán értek még a hálózatozáshoz.

Ha nem is tudtok modelt ajánlani, legalább ezekben meg tudtok erősíteni?



#router #szerver #Wake On Lan #wake on demand
2017. jún. 2. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

"Ezen kívül van egy olyan igényem is, hogy a házi szerver automatikusan felébredjen alvásból"

Milyen "házi szerverről" van szó? Nem lehetne erre rárakni a VPN-szervert?

A WOL átmehet a routeren is, így miután elindult a szerver, használható a VPN is.

2017. jún. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretném, hogy feleslegesen menjen idle a gép, amikor a VPN szervert egy router is elviszi minimális áram fogyasztással. Nem manuálisan WOL-al ébreszteném, hanem mondjuk küldenék egy HTTP requestet a gépen lévő HTTP szerver felé, és ha tudná a router, hogy alszik a gép, akkor felébresztené mielőtt továbbítaná felé a kérést. Nagyjából ugyanígy járnék el a többi protokollnál is amennyiben ez lehetséges. Ezt wake on demand-nek hívják amúgy, de csak az Apple gépek, router-ek támogatják, minden máshoz neked kell összetákolni.
2017. jún. 2. 21:35
 3/6 Derwer ***** válasza:

1; router gyárilag openwrtvel nem nagyon lesz.

2; felrakni egy open vagy DD-WRT szoftvert elég egyszerű. Ha ettől félsz, akkor a többi dolog sem fog menni.

3; az AsusWRTs routerek elég okosak, közel állnak az openWRT szintjéhez. (Guest wifi, vpn szerver, monitorozás, és a többi) igaz 30kból csak belépő szintű jön ki, de elég lehet.

4; mit csinál az a szerver , hogy aludni tér, de ébreszteni kell?

2017. jún. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Van párszázezer fájl, amiket szeretnék szemantikusan kereshetővé tenni, és elérni az összes gépemről. Erre írok most célszoftvert, egyelőre ez a kritikus dolog, ami futni fog a szerveren. Tervben van még egy csomó kevésbé fontos hobbi projekt, meg talán felszórok rá egy dockert, aztán saját bemutatkozó oldal, blog, stb. hostingjára is befogom majd. Egyelőre most ennyi van tervben. Nyilván ha alszom, akkor jó ha a gép is alszik, és nem fogyasztja feleslegesen az áramot. Úgy számoltam, hogy az ebből fakadó plusz villany költség olyan 5 év alatt hozza be egy 25k-s router árát.


Van egy csomó router amúgy, aminek a gyári firmware-je opensource, vagy lehet shell scriptet futtatni rajtuk, vagy a gyártó támogatja, hogy opensource firmware-t tegyél rá. Általában azért ezek 2010 utániak, pl: [link] A dd-wrt-re azt mondják, hogy nem jó, úgyhogy az kiesik. Találtam a Mikronik RouterBoard-oknál is jókat, de azoknál a VPN támogatás nem az igazi: [link] Egyelőre még nézelődöm. Egyébként ha tényleg kiforrott ez a router flash-elés, és támogatott a gyártó által, akkor nem probléma. Régebben viszont találkoztam egy csomó olyan cikkel, amiknél szét kellett kapni magát a router-t is ahhoz, hogy flash-elni tudd, egy ilyenre meg én nem szívesen vállalkozok, mert nem szívesen brickelek egy teljesen új router-t...

2017. jún. 3. 14:15
 5/6 Derwer ***** válasza:

Gyarto által nem támogatott a DD-WRT és társai.

De az áttérés kb annyi, mint egy sima firmware frissítés. Tehát ettől nem kell félned.

Ha úgyis programozol, akkor persze egy kis router sérült is menni fog ha kell arra az ön demandos dologra.

2017. jún. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nézegetem közben az elérhető dolgokat. Szeretnék legalább olyan szintűt, mint amit a UPC doboza tud, de nem nagyon találok jó áron Mikrotik-nál ilyesmit (1g LAN, ac wifi, 20-30k közötti ár, stb.). Azt hiszem tényleg az lesz a vége, hogy kinézek valami Asus vagy hasonló jóra véleményezett router-t, aztán flashelem valamelyik firmware-el.
2017. jún. 5. 02:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!