Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Analóg memória?

Analóg memória?

Figyelt kérdés
Létezik olyan memória, adattároló egység, pl. olyan lemez, amin folytonos értékeket tudunk tárolni (írni és olvasni), pl. egy fraktál mintázatát? Mondjuk, ha ilyen létezne, akkor közelítőleg végtelen bitet tudnánk eltárolni, de már csak a tér és idő kvantáltsága (vagy akár az atomok mérete) is gondot okoz. De mégis, milyen technológiával lehetne elérni a legnagyobb adatsűrűséget, ami akár nem csak 0-t és 1-t tárol, hanem köztes értékeket is... van ilyen?

2017. máj. 31. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Végülis a bakelitlemezek, meg a mágneses kazetták hasonlóan működnek, analóg jeleket tárolnak. A tárolási kapacitásuk pedig háát nem túl sok adatot lehet rajtuk tárolni. (Archiválásra mondjuk használnak mágnesszalagokat.)
2017. máj. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"közelítőleg végtelen bitet tudnánk eltárolni, de már csak a tér és idő kvantáltsága (vagy akár az atomok mérete) is gondot okoz"


Sajnos nem, a technológia pontossága, tehát a zaj határt szab a tárolható hasznos információ mennyiségének. Pl. egy mágnesszalagnál a mágneses réteg finomsága, anyagi minősége és szennyezettség, vagy akár a szomszédos domének hatása egymásra, vagy az egymáson fekvő rétegek átmágneseződése, stb. Minél jobb a technológia, annál több analóg információ fér el, de annál drágább is lesz, és mindig lesz egy technológiai határ. De akár az író-olvasó eszköz pontosságát is mondhatnánk, pl. egy merevlemez fejegységének a mozgása, vinil lemez tűhegyének a sugara, stb.

2017. máj. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az analóg adatod is digitális lesz, ha digitális processzorral akarod feldolgozni, ha máskor nem, a mintavételezéskor biztosan. Amúgy voltak analóg számológépek 200-250 évvel ezelőtt, de nem hiába nem terjedtek el.
2017. máj. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
analóg számológépek még 30 éve is voltak a közértekben. Kasszának hívták őket, és eléggé el voltak terjedve.
2017. máj. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jó, oké, köszönöm a válaszokat! Csak abba reménykedtem, hátha ismer valaki valamilyen új technológiát.

Na és mi lenne akkor, ha a kvantálást hagynánk ki a történetből, feltéve, ha a jelfolyam érték készlete egy meghatározott intervallumon belül van? És mindent megfeleltetnénk a 0V és a Umax feszültségnek (fuzzy-boolean logika).. így akár meg ezerszerezhetnénk a tárolható bitek számát, vagy rosszul gondolom?

2017. máj. 31. 18:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!