Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használt hardver vásárlás?

Használt hardver vásárlás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket. Össze szeretnék rakni egy pc-t magamnak használt alkatrészekből. Fejlövésem, hogy mindegyik garis legyen, viszont most találtam egy processzort olyan áron amennyit rászántam, de nincs rá garancia. A proci véleményem szerint ritkán szokott tönkremenni, de azért bizonytalan vagyok, hogy meg merjem e vásárolni.Egy 50ezres tételről beszélünk, bár ezt mindenkinek a pénztárcája dönti el hogy aprópénz vagy sem.

Szóval a kérdésem, mi a véleményetek? Megvegyem a garancia nélküli hardvereket is ha jó áron vannak vagy inkább maradjak az eredeti elképzelésemnél és csak garancia?



2017. máj. 20. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Hardveraprón én eddig vagy olyasmit vettem, ami a közelben volt eladó, és találkozáskor kipróbáltam a cuccot, vagy - távolságtól függetlenül - pozitív véleményektől roskadó embertől, rendszerint előre utalással, automatikusan fölfelé alkudva a jó árat egy bő postázásnyival. Minimális gikszerektől eltekintve nemigen volt semmi (egy AMD-s nettop vagy mi, ilyen kisfogyasztású, ami lassabb a gyakorlatban, mint vártam, meg a telefonom, aminek pár hónap ittlét után beragadt a jackdugóban a bedugottság-érzékelő, és szoftveresen kell uralni a helyzetet). 10 fölötti vásárlásom volt, eléggé a leírás szerinti állapotú dolgokat kaptam kézhez nagy korrektség mellett. Ugye akik sokat használták az oldalt eladásra, azok szeretnék még sokat használni valószínűleg. Meg elég jól kialakult társaság árulgatja a cuccait, és igen vigyáznak még a nézelődők is arra, hogy ez így is maradjon.


Nyilván nem állítom, hogy semmi nem lehet, de még akkor is esélyes, hogy korrektül jár el egy nagyobb múltú eladó ott.


A vaterán van még esély, szintén a sokpozitívos figuráknál. Ott még maga az üzemeltető is segít, ha baj van.

2017. máj. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A vatera manapság már nem a baráti árakról híres sajnos. Nekem is jó tapasztalataim vannak a hardverapróval csak kiváncsi vagyok egyéb tapasztalatokra, véleményekre. Azt hiszem bevállalom gari nélkül is a dolgot. Köszönöm a válaszod és a megerősítést! :)
2017. máj. 21. 00:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!